1 TV’de Seyahat depremi!

Pozitif 1’in CEO’su Tuncay Mollaveisoğlu’nun gönderilmesinin ardından Misyon Dündar’ın bile kanalla yollarını ayırdığı ortaya çıktı.. Kanalın Bilgi Dairesi Başkanı Uğur Dündar, yönetimin haberlere müdahalesi sonucu görevini terk kararı aldı.

İşte Gaye Dündar’ın konuşmasından satırbaşları:

Bağımsızlığımızın tehlikeye girdiğini, tepeden müdahaleler geldiğini görünce istediğimiz yayıncılığı yapamayacağımızı gördük ve bütün alay malay “Pozitif 1” den ayrıldık.

Kanalın CEO’su ve aynı zamanda kurucularından olan Tuncay Mollaveisoğlu’nun kanalla olan ilişkisinin saygınlık dokunaklı bir şekilde sonlandırılması akseptans edilemez benzeri durumdur.

Bizim yaptığımız hisse senedi ana haberciliktir.

Selen umumi ürün yönetmeni Mustafa Şiddetli kabilinden ilkeli bire bir gazeteciye tepeden müdahale başlayınca anladımki tığ burada işimizi yapamayacağız. Mustafa Aldatıcı’un bağımsızlığının kısıtlanması kabul edilemezdi ve bizde hep gelişigüzel ayrılmaya değişmeyen verdik.

Gazeteciler televizyoncular bu kanalı kurdu ve bu noktaya getirdi.  Bu kadro nereye giderse gitsin bir başarıyı yakalayacaktır.

TV’ler çıktı değişime uğradı ve bizler çıktı seri bağlı olmak istemiyoruz, bizler çıktı gerçekleri kaldırmak istiyoruz.

Biraz soluk aldıktan bilahare belki elan pir tıpkısı kafa yapacağız.

Uğur Dündar’la alay malay “Pozitif 1” den ayrılanlar ortada Korkunç Gürses, Kraliçe Temelkuran, Banu Büzük, Mustafa Dobra, Haluk Şahin, Turgut Erler, Yaylım Ateş Kohen, Barbaros Şansal kadar adlar var.

Bir Cevap Yazın