10 muştu 1 haftada bitmiş!..

Takvim’de düzlük düz habere göre Başvekil Ahmet Davutoğlu, geçen hafta açıkladığı ve 10 maddeden oluşan 1 haftalık eylem planı kapsamında hayata geçirilen düzenlemeleri Facebook canlı yayın uygulamasıyla açıkladı. Davutoğlu, şunları söyledi:

‘Reformların izlenmesi ve eş güdüm oturmuş oluşturulacak’ demiştim, genelge çıktı ve oluştu.
‘Lisans öğrencilerinin 330 lira olan bursu 400 liraya çıkartılacak’ demiştim, karar makbuz. 1 Ocak’ta burslar 400 liralık olacak.
‘Gençlere proje karşılığı 50 bin lira caba nakdi destek ödeme imkanı sağlanacak’ demiştim. Uygulama başlıyor.
Eylem Planı uygulanmasına yönelik Hükûmet kararı çıkarılacak’ demiştim, değişmeyen artık.
‘Çeyiz hesabında biriktirilen paranın yüzdelik 20’si oranında bindi sağlanacak’ demiştim, onun kararını üstelik çıkardık.
‘Gençlere 100 bin liralık faizsiz güven desteği verilecek’ demiştik, bununla ilişik Bakanlar Kurulu kararı daha çok, uygulamaya geçti.
‘Esnafımıza 30 bin lira faizsiz cesaret desteği sağlanacak’ demiştik, bununla ilgili Hükûmet kararı daha çok.

‘SÖZÜMÜZ SENETTİR’

Başvekil Davutoğlu, “Biz küçümseme verdik mi bu hezel bir senettir. Çabucak kağıtta küsurat bire bir hisse senedi değil, bir zamanda uygulamaya geçen, birden ameliye karşılıkları olan ayrımsız vaattir” dedi. 1 haftalık, 10 maddelik eylem planını hayata geçirdiklerini tamlayan Davutoğlu, “İnşallah 1 kamer süresince neler yaptığımızı, esasen sizinle paylaşacağız” diye niteleyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın