14 göstergeç dizisi ekrana veda etti

Temas yıl ekranlarda çokça sayıda kol reyting kurbanı olup yayından kaldırılıyor. Bu sezon üstelik şu esas büyüklüğünde 14 dizi film reyting kurbanı oldu. Milyonluk bütçelerle başlayan dizilerde müteharrik bir nice oyuncu ve tabur ekibi etkisiz kaldı. Işte bu zaman reytinge kurban revan diziler…

Bu His Seni Unutur Mu?

Show TV ’nin tarihi yapımının birlikte ömrü detaylı olmadı. Geçmiş ezinç sahneleri eleştirildi, sonra ödenmeyen ücretler bahis edildi, böylelikle KEZ reytingleri ongun olmasına rağmen cemi izleyicilerden beklenen ilgiyi görmediği için diziye sonuç verildi. Dizinin başrollerinde Okan Görklü, Açık Tüzünataç ve Bülent İnal yer alıyordu.

Tamam ve Dağ

Serhat Tutumluer ve Başak Köklükaya kadar iki görmüş geçirmiş ismi buluşturan imal detaylı soluklu olamadı. Star ’de yayınlanan yapım müzikleriyle dahi sargı çekmişti.

Es-Es

İki farklı kanaldaşansını deneyen Es-Es, ’i de reyting çukuru yuttu.

Balkan Düğünü

Ödüllü aktör Kâm Işıl Aksoy ve Bağımsız Çevik ’mağara cila aldığı sıra reyting alamayınca dördüncü haftada yayından kalktı.

Mekân

Talat Bulut, Kasıt Ünalmış ve Lale Sakil ’ın fiyaka aldığı dizi geçtiğimiz ay yayından kaldırıldı.

Zaman

Oldukça iddialı tanıtımlarla ekrana gelen sekans yalnızca 4 seksiyon ekranda kaldı.

Ihanet

Başrollerini Merve Sevda, Bükülme Saltoğlu ve Burak Özçivit ’mağara paylaştığı proje takkadak 6 fasıl bitmeme etti.

Kahramanlar

Şerif, Didem İnselel, Nihat Alptuğ Altınkaya gibi tanınan isimlerin nümayiş aldığı saf, 10 kesim yayınlanıp reyting kurbanı oldu.

Maskeli Balo

Burak Hakkı, Burcu Kişmiri ve Aytaç Arman ’ın görk aldığı sekans bodur sürede zahmetli oldu.

Hesaplaşma

Geçmiş 100 program arasına giremeyen bu dizi reyting dolayısıyla kurban edilmişti.

Hicran

TRT ’nin diplomasi krizi yaratan dizisi da onca tanıtıma rağmen izlenmedi. Evvel oyuncu kadrosu değişti sonraları yayından kaldırıldı.

Ulan Amor Nerdesin

Yalnızca biraz fasıl yayınlandı. Romantik komedi türündeki senaryonun çekimine serencam verilmesinin nedeni bile tabii ki reyting idi…

Kış Masalı

Önsezi Yetiş ve Cemal Hünal ’ın alengir aldığı Şita Masalı Sezen Aksu ’nun diziye dürü ettiği melodi ile gündeme gelmişti. Fakat haz de diziyi kurtarmaya yetmedi.

Makber

Ölüme düzlük okuyan aynı aşk hikayesi sloganıyla ekrana gelen Gömüt dizisinin başrollerinde Inhina Dogma ve Ses Vekil oynuyordu. 6 departman süren sekans reyting cihazlarına yaranamayan dizilerden biri yerine tarihe geçti.

Bugün gazetesi

Bir Cevap Yazın