15 yılda 20 milyon dolar kazandı

Reklam pazarının sunu zinde yüzlerinden biri olan Cem Yılmayan, Türk Telekom ’dan Gelişim Bankası ’na transfer oldu. Son 15 yılda 7 markanın reklam yüzü olan Toplama Yılmayan ’ın bu sektördeki geliri 20 milyon dolara yaklaştı. Çokluk Yılmayan, bugüne büyüklüğünde sunu çokça telekomünikasyon sektöründe gestalt gösterirken gıda, amade çul ve akaryakıt sektöründeki şirketlerin birlikte reklamlarında oynadı.
 
Özgürlük ’mağara haberine bakarak, Çokluk Yılmayan bu reklam filmlerinde yeryüzü çokça Türk Telekom ’dan gelir sağladı. 2007 yılından beri Türk Telekom ’un reklam yüzü olan Toplama Yılmaz, bu şirketten 8 milyon dolarlık gelir sağlamayı başardı. Yılmayan ’ın Hareket Bankası ’na ise 2 yıllığına 5 milyon dolarlık imza attığı belirtiliyor.
 
Cem Yılmayan, ilk reklam filmini 1997 yılında çekti. Panasonic markasının cep telefonu modelinin tanıtımında azrail karşısına geçen Yılmayan, Roger Forman adında ayrımsız fen adamını canlandırdı. Toplama Yılmaz, Panasonic ’mağara G600 analog cep telefonlarını tanıttıktan bodur benzeri müddet bilahare bu ürünün satışları muhteşem ölçüde arttı.

Çokluk Yılmaz ’ın 2 ’nci reklam filmi ise Gökçe Jeans oldu. Yılmaz, askere gitmeden gücük bir müddet geçmiş babası Arif Yılmayan ile birlikte almaç karşısına geçti. Yüksek Taran Creative Workshop ’un hazırladığı bu reklam filminde Arif Yılmayan, oğlunu askere yolladıktan sonra pantolon ve otomobiline ahali koyduğu için sevinç çığlığı atan tıpkı babayı canlandırıyordu. İki farklı reklam filminde oynayan Cem Yılmaz, Semavi Jeans ’deri 250 bin dolara mümasil dirimsel sağladı.
 
AĞIZ AĞIZA DUYGUSAL
 
Çokluk Yılmayan, 2000 ’li yılların başında ise GSM şirketi Telsim ’mağara reklamlarında oynadı. Yılmayan, bu reklamlarda “Ağiz Ağiza duygusal” sloganını kullandı. Ajda Pekkan ’ın bile caka aldığı reklamlardan Cem Yılmayan ’ın 1.5 milyon dolar kazandığı belirtildi. Yılmayan, Telsim markasıyla 3 değişik reklamda kayran alırken, bu markayla yaklaşık 2 sene çalıştı.
 
DORİTOS REKLAMI
 
Bugüne kadar bildirme çokça konuşulan reklam filmlerinden biri ise Doritos oldu. 2004 yılında Doritos üzere müşteri karşısına güzeşte Toplama Yılmaz, “Doktor” karakteriyle büyük zevk topladı. Yılmaz, bu reklamlardan ise 2.4 milyon dolarlık sağlık sağladı.
 
NE ŞİRKETTEN NE BÜYÜKLÜĞÜNDE KAZANDI?
 
Semavi Jeans reklamlarından 250 bin dolara andıran dirimsel sağladı.
 
Telsim reklam kampanyasının yüzü oldu ve 1.5 milyon dolar aldı.
 
Doritos ’tan, 2 milyon 400 bin dolar kazandı.
 
Opet reklamlarından 2 milyon 700 bin dolar sağlık sağladı.
 
Türk Telekom reklamlarından ise 8 milyon dolar para kazandı.
 
Gelişim Bankası ile 5 milyon dolarlık sözleşmeye imza attı.

Bir Cevap Yazın