200 bin işçiye kadro müjdesi geliyor!

Takvim’de düz alan habere göre kamuda etkin taşeron işçilerin gözü kulağı Bakanlar Kurulu’nda… Anne işi işleyen taşeronlara kol için proses başladı.

Taşeronlara yönelik cetvel Kaynak, Çap Personel Başkanlığı, Faaliyet Bakanlığı ile iştirakçi işyar sendikalarının görüşü alınarak Maliye’nin teklifi üstüne Kabine’nca belirlenecek. Anne aksiyon ve yardımcı hisse senedi tanımları örtüsüz aynı şekilde tanımlanacak.

Ne işlerin ana aksiyon, hangilerinin apotr iş olduğu kurumlar bazında yegâne bir tane belirleme edilecek. Bakanlar Kurulu, önümüzdeki günlerde taşeron işçilerle ilgilendiren bu listeyi açıklayacak. Arkası Sıra dahi kamuda esas işi eden taşeron işçilere takım amacıyla kanuncu düzenleme gerçekleştirilecek.

Kamuda kestirmece 700 bini çok taşeron işçi bulunuyor. Bunların üstelik kısaca 200 bininin anne işlerde çalıştığı hesap pusulası ediliyor. Yapılacak aranjman ile 200 bin taşeron işçi kadroya kavuşacak.

Hastanelerde taşeron üzerinden çalışıp asıl işi yapanlar, karayollarında nöbet işçileri, laboratuvar çalışanları kadroya alınacak.

Taşeronların kamuya geçiş üzere zorunlu olan KPSS sorunu ortadan kaldırılacak.

Bir Cevap Yazın