24 Kasım’da öğretmene dokunaklı patak!..

Kullanılmamış Asır’üstelik düzlük düzlük habere göre Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, salonun kalabalık olması dolayısıyla öğretmenleri uyardı. Şenol, gürültü nedeniyle kendi konuşmasını duyamadığını söyledi ve öğretmenlerden hesap göstermelerini istedi. “Birbirimizi uymak zorundayız” diyen Şenol sunucu vasıtasıyla kürsüye ikinci defa çağırma edildi.

Üslubu daha de sertleşen Şenol, “Öğretmenler tekrar çokça gürültü yapıyorsunuz. Bu kadar bile olanaksız. Birbirimizi itaat etmek lazım. Sizler terbiyeci insanlarsınız. Biraz elan duyarlı olun. Böyle gayrimümkün” ifadelerini kullandı.

Bunun üstüne salonda mevcut öğretmenler duruma tepki gösterdi. Şenol’un toplantının başından bu yana öğretmenlere kötü davrandığını rapor fail eğitimciler duruma reaksiyon gösterilmesini istedi ve salonu ayrılma etti. Şenol kürsüdeyken salonun yarısı boşaldı.

KAVGA ÇIKTI

Başkan Şenol kürsüde konuşurken, bir anda kapının önü karıştı. Şehremaneti Komutan Yardımcısı Mehmet Tuncer toplantıda kâin Müttehit Amme-Hareket Genel Örgütlenme Sekreteri Sulh Düdü’ye mebde attı.

Düdü’ye, “Sen benim şehremaneti başkanıma ‘terbiyesiz’ diyemezsin. Sen kimsin. Seni dolaşık yaparım’ diyen Tuncer’in attığı başlangıç sonrası Düdü’nün cerrar ve burnu kırıldı.

Yüzü kanlar süresince salona gelen Düdü, Şenol kürsüdeyken mikrofona uzandı. Salona hitaben, “Sayın başbuğ yanınızda getirdiğiniz itlerinize erbap çıkın. Burada öğretmenler hem azar işitiyor hem dahi dayak yiyor. Buna sessiz kalıyorsunuz” diye niteleyerek bağırdı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Öte yandan, Şehremaneti Komutan Yardımcısı Tuncer’in attığı başlangıç nedeniyle cerrar kırılan ve burnu kanayan Düdü’ye müdahale edildi. Düdü, hastaneye kaldırılırken darp raporu aldı ve Tuncer’den şikayetçi oldu.

SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan Tuncer karakoldaki işlemlerinin ardından azade bırakıldı.

Habere ilgili görüntüleri haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın