3 binin üstünde yıldırıcı öldürüldü!

Milliyet’te vadi düz habere göre İçişleri Bakanı Efkan Alabalık,  PKK ’nın barış sürecini bitirerek güvenlik güçlerine saldırmasıyla başlayan operasyonlarda yıldırı örgütüne iri çarpış vurulduğunu söyledi.

Alabalık şimdiye büyüklüğünde operasyonlarda 3 binin üstünde terörist öldürüldüğünü ve 862’si yoğun ve ayrıntılı namlulu tutmak için 2 bin 240 zırh, 10 ton patlayıcı ile 10 bin sayı molotof kokteyli ele geçirildiğini söyledi.

Alabalık hep bunların, o bölgedeki insanlara ofans üzere yapılan hazırlıklar olduğunu bildirerek “Bunlara alın işler yapıyoruz” dedi.

MİLLETVEKİLİNİN YERİ DIVAN

Alabalık HDP saylav Ferhat Encü ’nün operasyonlarda teröristleri korumasını dahi eleştirdi. “Demokrasiyi hendeklere gömmeye çalışıyorlar“ diyen Ala şöyle konuştu “Siyasetçiler millete hizmet amacıyla seçilirler. Polis Güçleri orada terörist faaliyetleri sonlandırmak üzere var. Miletvekilin olması gereken vadi Sedir kürsüsü ve siyasi kayran. Bu kabul edilebilir tıpkı durum değildir.”

33 bin 746 kişiye ülkeye giriş yasağı koydu

Efkan Ala bugüne kadar 123 ülkeden 33 bin 746 kişiye Türkiye’ye antre yasağı koyduklarını belirterek “Ülkelerle duyu kuruntu alışverişinde bulunuyoruz.  Bize Suriye’da yıldırıcı faaliyetlere katılabileceklerin isimleri bildiriliyor. Biz  üstelik onlara  bildiriyoruz. Paçarız teşrikimesai içerisinde hakeza listeler geliyor, aha o esame Türkiye’ye geldiğinde giremiyorlar” dedi. 

Bir Cevap Yazın