3 DAEŞ’linin ‘atlatma oyunu’ bozuldu!

Habertürk’ten Enis Sebep ve Mustafa Bayrak’ın haberine bakarak Milli Duyum Teşkilatı (MIT), bire bir süre ilk, Gaziantep ’teki DAEŞ oluşumlarıyla bağlantısı bulunduğu belirlenen 2 ’si ecnebi uyruklu, 3 kişiyi takibe aldı. Yurtiçindeki teknik ve fiziki takip sürerken, DAEŞ yıldırı örgütü üyesi 3 gönül harekete geçti. 3 kişi, İstanbul ’dan Türk Hava Yolları ’nın İstanbul-Batum seferini yapan uçakla Gürcistan ’a gitti. Burada tıpkı süre artan 3 sevimli, daha sonra Batum ’dan kişmiri vasıtasıyla Gürcistan ’dan Türkiye ’ye intikal noktası olan Sarp Temel Kapısı ’na geldi. Eksen kapısından Türkiye ’ye baştan methal özne 3 sevimli, Artvin ’mağara Hopa İlçesi ’hangi geçti. MIT ’in takibindeki şüpheliler, Hopa terminalinde otobüse binerken polis eliyle gözaltına aldı.

ÜLKELERİNDEN BILGI İSTENDİ

MIT yoluyla serian sorguya alınan DAEŞ ’lilerin, peşlerindeki MITOS elamanlarından kurtulabilmek için Gürcistan ’a azimet- devir oyununu oynadıkları değerlendiriliyor. 3 DAEŞ ’linin hedeflerinin yurtiçinde tıpkısı eylem olup olmadığı araştırılıyor. Suriye ’ye gidip gitmedikleri bile araştırılan DAEŞ üyelerinin ne zamandan bu yana örgütle temasta bulundukları sorgulanıyor.

bu arada maharet ve fiziki izleme altında oldukları süre içre bu 3 kişiyle bağlanak kuran kişiler ve Türk şüphelinin ailesi bile mercek altına alındı. Yabancı tabiiyetli 2 kişinin ülkelerinden ise vukuf irade edildi.

Bir Cevap Yazın