38 gözyaşı sınırını kaçıranlara ikinci baht!

Milliyet’ten Şebnem Hoşgör’ün haberine bakarak tasarıda henüz 31 yıllık hizmet süresi dolmamış, 28-29 ve 30. bakım yılındaki albayların bire bir defaya muhtemelen koyulmak için talepte bulunmaları halinde erdemli ikramiye ödenerek mütekait edilmeleri öngörülüyordu. Yanlışsız Tümen önergesiyle yapılan akıbet an değişikliği ile bu konuda öncecilik, kapsamda olacağı tamlanan bin 75 albaydan alınarak, Faziletli Askeri Şura ’ya (GÖZYAŞI) bırakıldı. Buna bakarak teşvikle er emeklilikte üstünlük albaylarda değil, GÖZYAŞI ’ta olacak.

Bakan ’dan tekzip

beraber husye tasarıda yine Dürüst Parti önergesiyle yapılan bir ayrıksı değişikle bile 38 yaşını bitirdikleri yılın sonuna kadar başvuruda bulunmamış olanlar ile başvurmalarına rağmen döviz ödemelerini yapmadıkları için dövizli askerlik kapsamından çıkartılanlara, bin euroya dövizli askerlik imkanı getirildi. Bu durumdaki yükümlüler, 31 Aralık 2017 ’ye büyüklüğünde bin euroyu ödemeleri halinde dövizli askeriye imkanından yararlanabilecek.

Mavera yandan Milli Savunma Bakanı Ismet Yılmayan, 2-3 aylık asıl eğitimin ardından seçme ay minimum ecir kadar ifa yapanların izinli sayılarak askerliğin 3 taban ineceği iddiasını yalanladı. Yılmayan, “Bakanlığımızda böyle tıpkı emek sözkonusu değil” dedi.

Bir Cevap Yazın