‘450 işçi madenden çıkarılmayacak’ iddiası!..

Sözcü’de düz düzlük habere bakarak Habertürk yazarı içtimai asayiş uzmanı Mualla Tezel ’mağara Soma ile ilgili attığı tweetler gündeme bomba kadar düştü.

Tezel “Soma ’dan gerçekler” başlığıyla attığı tweette, “Şu an zarfında iştirakçi olan beş galeriden ikisine on paralık ulaşılamamış. Fakat ateş sönsün diye niteleyerek içeriye küllü akarsu basılıyor, betonlaşsın diye niteleyerek. Yani, içerdeki yaklaşık 450 işçinin artık çıkarılma şansı kalmadı… haklarında gaiplik kararı verilecek…” dedi.

“TRAFO DEĞİL…”

Aksiyon cinayetine bozukluk olan patlamanın trafodan kaynaklanmadığını birlikte söyleyen Tezel, “çalıştıran şimdi olayı trafo üstüne yıkarak tazminatlardan kurtulmaya çalışıyor” dedi.

İşte Tezel ’in o tweetleri:

-SOMA ’DAN GERÇEKLER Olayın sebebi dönüştürücü değil. Bundan üç ay ilk tıpkı galeride cuşuhuruş çıkıyor ve ağzı beton ile kapatılıyor amma yangın içeride bitmeme ediyor. Sonrasında içeride oluşan basınç ile patlama meydana geliyor…. Yangının bibi sönmemesinin sebebi bu… Patlama ve yangınla içerideki dönüştürücü dahi bu tam beis görüyor. Işveren şimdi olayı trafo üzerine yıkarak tazminatlardan kurtulmaya çalışıyor.

SOMA ’DAN İKİNCİ KÖKEN Şu an ortamında işçi olan ilkokul galeriden ikisine hiç ulaşılamamış. Ancak hararet sönsün diyerek içeriye küllü akarsu basılıyor, betonlaşsın diyerek. Yani, içerdeki yaklaşık 450 işçinin imdi çıkarılma şansı kalmadı… haklarında gaiplik kararı verilecek…

Bir Cevap Yazın