5 Bakanlık’ta ciddi atamalar

Sabah’ta kayran alan habere göre Veri Uran ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Asayiş, Dışişleri, Bilgisizlik ve Spor ile Azık Tarım ve Hayvancılık bakanlıklarına ilişkin nasıp kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna bakarak Veri Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı’na ilişkin Erzincan Olgun, Sanayi ve Teknoloji Diyar Müdürü Hüseyin Yiğitlik, Uşak Vukuf Sanayi ve Uygulayım Bilimi Devlet Müdürü Barış Kılınç, Düzce Vukuf Uran ve Uygulayım Bilimi Devlet Müdürü Erdal Gevrek, eksantrik görevlere atanmak amacıyla görevlerinden makbuz.

Faaliyet ve Sosyal Asayiş Bakanlığı müşavirliklerine, Içtimai Asayiş Kurumu Başkan Yardımcısı Garaz Kalem ve Toplumsal Düzenlilik Kurumu Kösemenlik ve Teftiş Başkanı Sıddık Topaloğlu getirildi. Gine aynı bakanlığa tutkun Toplumsal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Bakım Sunumu Umum Müdür Yardımcısı Mehmet Hayri Bayrakçıoğlu ayrıksı bire bir göreve atanmak amacıyla bu görevinden makbuz.

Dışişleri Bakanlığına sınırlanmış Dış Siyasa Danışma Kurulu üyesi Büyükelçi Gürcan Balık başka tıpkı göreve getirilmek üzere görevinden alındı.

Cahillik ve Spor Bakanlığı Müşavirliğine Doğruca Operatör nasıp edildi.

Besin Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı Müşavirliğine, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Şanlı Çakır getirildi. Esasen bakanlığa sınırlanmış 1. Hususiyet Müşaviri Refiye Ertürk apayrı bir göreve atanmak amacıyla bu görevinden makbuz.

Bir Cevap Yazın