6 ilde okullara kar tatili!..

Sabah’ta düz düzlük habere bakarak Rize’nin Çamlıhemşin ve Hemşin ilçelerinde güçlükle hava raporu zımnında eğitime zaman mesafe verilecek.

Kaymakamlık kaymakamlıklardan yapılan açıklamalara göre, güzeşte akşam saatlerinden itibaren etken olan kar yağışı zımnında ara sıra olumsuzlukların yaşanabileceği değerlendirilerek, evvel ve orta dereceli okullarda, zaman eğitime uzaklık verilecek.

Amme çekicilik ve kuruluşlarında fariza işleyen özürlü, hamile, çağa emziren kadın ve vakayiname rahatsızlığı mevcut personel birlikte zaman yönetsel izinli sayılacak.

ŞIRNAK’TA OKULLAR BUGÜN DE TATIL

Şırnak Valiliği, yoğun kar yağışı dolayısıyla evvel ve ılımlı basamaklı okulların 4 Fasıla Cuma günü dinlence edildiğini açıkladı.

Şırnak Valiliği geçkin akşam saatlerinde yaptığı mukayyet açıklamada,Güç kar yağışı dolayısıyla, Şırnak format ve kalıp ilçeye sınırlanmış çevre ve köylerde, ilk ve mutedil kademeli yetişek kurumlarında (Kasrik ve Kumçatı beldeleri dışında) 04 Fasıla 2015 (bugün) tarihinde eğitime bir 1 ahit müddet ile duruluk verilmiştir’ denildi.

VAN’DA OKULLARA KAR TATİLİ

Van Memleket Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Van Hat ilçelerine tutkun okulların bugün dinlence edildiğini açıkladı.

AÇIKLAMA: “Bati kar yağışı nedeniyle zaman (03.12.2015)ve bugün (04.12.2015) Van Minval(Edremit, Tuşba, İpekyolu) ilçelerimize merbut okullar dönem boyu tatil edilmiştir. Farklı ilçelerimize ilgilendiren kararı ise Kaymakamlık Kaymakamlıkları alacaktır”

BOLU’DA 3 İLÇEDE KAR TATİLİ

Bolu Milli Eğitim Bilimi Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, ağır sıklet kar yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitime bugün küşayiş verileceğini söyledi.

Vilayet marifetiyle alınan kararla Gerede, Mengen ve Dörtdivan ilçelerinde eğitime zaman uzaklık verileceğini vurgulayan Çavuşoğlu, diyar merkezi ve başka ilçelerde eğitimin bitmeme edeceğini söyledi.

KASTAMONU’DA AYNI İLÇEDE OKULLAR TATIL

Kastamonu Valiliği, Seydiler ilçesinde ilk ve mutedil basamaklı okullarda bugün okulları dinlence etti.

SİİRT’TE OKULLAR DINLENCE

Siirt’in Pervari ilçesinde üstelik esbak geceden bu yana aktif olan dokunaklı kar yağışı, devam ediyor. Ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada kar yağışı zımnında kaymakamlık merkezindeki okulların 1, karye ve taşımalı okulların ise 2 ahit dinlence edildiği belirtildi. Zaman Pervari ilçesinde taşımalı eğitim veren okullar tatil oldu.

Bir Cevap Yazın