6’NCI KOBİ ZİRVESİ TAMAMLANDI.

KOBİ ’ler, Adklik ile ürünlerini ücretsiz haberleşme fırsatı bulacaklar.

Zirve, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Tecim Bakanı Nihat Ergün, Aut Ticaretten Mesul Fehamet Bakanı Zafer Çağlar ’ın katılımıyla gerçekleşti.

KOBİ sorunlarının tartışıldığı ve KOBİ ’ler için misil haritalarının çizildiği, ülkemizin genişlik muhteşem organizasyonlarından biri kabul edilen KOBİ Doruk ’sinde üretimin, ticaretin ve hizmetin tüm alanlarında yaşadığımız sorunlara hal önerileri tartışıldı.

TOSYÖV, TOBB ve KOSGEB işbirliği ile yapılacn Şahika ’nin esas teması “DEĞIŞEN PİYASALARDA KOBİ ’LERE MISIL HARİTASI“ oldu. Zirvede kriz ve sonrası oluşan eskimemiş koşullarda KOBİ ’lerin mihman büyümede başarıyı yakalamaları üzere yapması gerekenler bile derinlemesine irdelendi. 

Oturumlarda; “Piyasalardaki Değişimin Sektörler Üzerindeki Etkisi”, “Sürdürülebilir Kalkınma: KOBİ ’ler Üzere Hal Önerileri”, “KOBİ ’ler Amacıyla Finansman, Teşvik ve Destekler”, “KOBİ ’ler Amacıyla Almaşık Pazarlar ve Ihracat”, “Sürdürülebilir Rekabette, İnovasyon, Ar-Ge, Hikmet ve Iletişim Teknolojileri, Standartlar ve Sahiplik Haklarının Önemi” başlıkları işlendi.

VI. KOBİ Zirvesi; TOBB, KOSGEB, Hazne Müsteşarlığı, Aut Ticaret Müsteşarlığı,TÜBİTAK, Rekabet Kurumu, Türk Nişancı Enstitüsü,Türk Standartlar Enstitüsü, TYDTA, MPM, İGEME kabilinden kamu kurumları, DEİK, TİM, TURSAB, Türkiye Tarım Odaları, İTKİB, OSD, TÜBİSAD, TTGV, Organize Uran Bölgeleri (OSB), süfli endüstri siteleri (KSS), teknoparklar, serbest bölgeler, üniversitelerimiz, Sanayi ve Ticaret Odaları, SİAD ’lar gibi kurum ve kuruluşların katılımı ile KOBİ ’lerimizi tıpkısı araya getirerek, etkileşimli degaje ayrımsız düzlem yerine birleştirme edildi.

Bir Cevap Yazın