72 yaşında üç kişiye umut oldu!

İHA’da düz kayran habere göre Kalabalık’nun Perşembe ilçesine tutkun Kart Mahallesin’birlikte oturan evli ve 6 bala babası Cevat Coşkun, 1 aktarılma önce us kanamasına merbut zihin bulanıklığı dolayısıyla hastaneye kaldırıldı. Coşkun’un Kalabalık Heybet Hastanesi Ağır Sıklet Hizmet Servisi’nde tedavisi sürerken geçtiğimiz devir saat 15.00 sıralarında beyin ölümü gerçekleşti.

Cevat Ateşli’un organlarının bağışlanması amacıyla Cıvıl Cıvıl Ihtişam Hastanesi Aza ve Nesiç Nakli birimi ailesiyle görüştü. Ailenin organlarını bağışlanmasına izin vermesi konusunda, Antalya Akdeniz Üniversitesinden eksper ekipler yola çıkarak Kargaşa’ya geldi.

Antalya Akdeniz Üniversitesinden gelen ehlivukuf ekipler, Cevat Şahin’in karaciğer ve böbreklerini kalburüstü operasyonla aldı. Bağışlanan uykuluk ve böbrekler Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde nakil bekleyen 3 hastaya gönderildi.

Eş ile görüşerek organların bağışlanmasına karar verildiğini tamlayan Kalaba Cesamet Hastanesi Baştabip Yardımcısı Organ Nesiç Nakli Koordinatörü Dr.Samet Ersoy, “Yapılan tedavilerde hastamızın beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. Hastamızın beyin ölümünün gerçekleşmesinin arkası sıra, ev ile görüştük uzuv bağışı onayı aldık. Cevat Ateşin’un akciğer ve 2 böbreği Akdeniz Üniversitesi’nde kâin hastalara aktarım olacak” dedi.

“AYNI MARAZLI EMRIHAK EDERKEN 2-3 SÖKEL HAYAT BULUYOR”

Cevat Ateşli’un oğlu Ogün Ateşli, babasının bellek ölümü gerçekleşmesinin peşi sıra ailecek karar aldıklarını ve babalarının organlarını bağışladıklarını söyledi. Hep herkesi örgen bağışına çağırma eden Ogün Coşkun, “Babamın düşünce ölümünün gerçekleşmesiyle organlarını affetme kararı aldık. İnşallah babamın organları gayrı hastalara faydalı evet. Bu kurgu ile ego de herkesi organlarını bağışlamasını arzu ediyorum. Örgen bağışlarını televizyonlarda izliyorduk, benzeri sökel memat ederken 2-3 rahatsiz sahn buluyor, bu yüzden herkesi uzuv bağışında bulunmaya nida ediyorum” diyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın