Abbas Güçlü’nün programını karıştıran sözler!..

Yazı D ekranlarında yayınlanan Güre Göz programı, mazi akşam ezanı Akdeniz Üniversitesi’nde çekilen bölümüyle ekrana geldi. Misafir Rixos Oteller Zinciri’nin sahibi iş adamı Fettah Tamince’ydi.

“DİYARBAKIR’DA BIBI ÇOCUKLAR ÖLDÜRÜLÜYOR”

Fettah Tamince üniversiteli gençlerin sorularını yanıtlamaya çalıştı. Fakat programın sonlarına doğru saraka düzlük Diyarbakırlı mektepli, sözleriyle çabucak salondaki tansiyonu yükseltti. Tamince’nin gençlere müteveccih önerilerini eleştiren Diyarbakırlı öğrenci, “Akşamdan beri kariyerden bahsediliyor. Peki kariyer, ama ben Diyarbakırlıyım. Diyarbakır’da hala sokaklarda ayrintilar öldürülüyor. Bibi Hedef Kaymaz’lar, Ceylan Önkol’lar öldürülüyor. Bibi üniversitelerde Şerzan Kurt’lar, Aydınlık Erdem’ler, Garaz İzol’lar katlediliyor. Bu şartlarda tığ hangi büyüklüğünde kariyer yapabiliriz. Burada şehit kanlarından bahsediliyor. Daha Çok çağ yarıştırmayalım. Yeterince içki akıtıldı. Siz erkinci olduğunuz üzere milyarder olduğunuzu söylüyorsunuz. Bu ülkede Kürt iş adamları sadece Kürt oldukları için öldürüldüler. Bunların listeleri birlikte vardır.” şeklinde konuşunca salonda yuhalamalar ve protestolar başladı.

ABBAS HARARETLI PROGRAMI BİTİRDİ

Salondaki öğrencilerin çabucak hareketlenmesi üstüne Abbas Faal öğrencileri yerlerine oturmaya nida etti. Fakat salondaki yüklülük bitmeme edince Abbas Diri “Arkadaşları tavsatmak üzere programı kapatmak zorundayız” dedi ve programa sonuç verildi.

İşte o görüntüler!..

İzlemek amacıyla haberin videosuna TIKLAYINIZ!..

Bir Cevap Yazın