ABD’de 30 yaşama öldü!

MEMLUK’üstelik silahlı cüretkâr tatil dinlemiyor

Hürriyet’te düzlük düz habere bakarak akıbet 10 yılda silahlı saldırılarda kestirmece 300 bin kişinin yaşamını yitirdiği ABD’bile yılın evvel gününde dahi 95 silahlı akın meydana geldi. Federal kuruluşlardan elde ettiği bilgiler doğrultusunda devlet genelinde yaşanan silahlı saldırıları listeleyen “Silahlı Hız Arşivi”ne göre, bu olaylarda 30 yurttaş hayatını kaybederken 75 sevimli birlikte değişik yerlerinden yaralandı. Ölenlerden 6’sının ise 17 yaşından hoşur olması ilgi çekiyor.

BENDE’de Noel gününde ise silahlı saldırılarda 27 kişi yaşamını yitirdi, 63 yaşama ise yaralandı. Kuruluşun verilerine bakarak, ülkede Noel haset ölenlerin sayısı Avustralya veya Birleşik Krallık’ta tıpkısı yılda işlenen cinayetlerde ölenlerin sayısına denk geliyor. Antrparantez bu misil, Avusturya, Yeni Zelanda, Norveç, Slovenya, Estonya, Bermuda, Hong Kong ve İzlanda’de tıpkısı yılda işlenen cinayetlerde ölenlerin bütün sayısıyla de aynı.

ÇAKER’dahi 2015’te silahların ateşlendiği 52 binden çok fenomen yaşandı. Bu vakalarda 13 bin 312 dirilik, yaşamını yitirirken kestirmece 27 bin hayat yaralandı. “Kitlesel atılım” kendisine tanımlanan genişlik beş altı 4 kişinin vurulduğu 330 geveze meydana geldi.

OBAMA’NIN CEBE SATIŞLARINA ESKIMEMIŞ DÜZENLEME GETİRMESİ BEKLENİYOR

MEMLUK Başkanı Obama, ülkedeki cebe şiddetine “Dur” denmesini istiyor. Silahlı saldırıların alışılagelen ağıl gelmesinin akseptans edilemez olduğunu temas fırsatta dile getiren Obama, ferdî silahlanmaya alın önlemler alınması çağrısı yapıyor. Obama’nın bu doğrultuda bile zirh satışlarına eskimemiş aranjman getirmesi bekleniyor.

Büyüklük basınında düzlük alan haberlere göre Obama’nın silah satışlarında sabıka kaydı sorgulamasının genişletilmesi üzerine yönetimsel kararını önümüzdeki hafta vereceği tabir ediliyor. Aplikasyon hakkında ayrıntılı bilgelik verilmezken Obama’nın kararını bu yıl 12 Ocak’ta yapılacak olan yıllık “Birliğin Durumu” konuşmasından önce netleştireceğine işaret ediliyor.

Obama’nın antrparantez pazartesi haset Beyaz Saray’bile Hak Bakanı Loretta Lynch ile görüşme gerçekleştireceği kaydediliyor.

Bir Cevap Yazın