AB’den azrail Sultanahmet açıklaması

Hürriyet’ten Atılganlık Özalp’in haberine bakarak Avrupa Birliği, Sultanahmet Meydanı ’nda meydana gelen yıldırı saldırısı bağlamında Türkiye ’yle el birliği mesajı yayımladı.

SU Dışişleri ve Güvenlik Erdemli Temsilcisi Federica Mogherini ile SU Komisyonu ’nun Avrupa Komşuluk Politikası ve Tevessü Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn yoluyla yapılan kuma açıklamada, Türkiye ’nin aynı kat henüz terör saldırısının hedefi olduğu belirtilerek, “AB ve Türkiye, terörün temas türlüsüne karşı alay malay duruyor” dendi.

Terörle mücadelenin 29 Son Teşrin 2015 ’te yapılan DENIZ-Türkiye Zirvesi ’nde bir öncelik adına akseptans edildiğinin hatırlatıldığı kayıtlı açıklamada, “Bu çerçevede çabalarımızı, koca hakları ve insani yasalar dâhil arsıulusal yasalar altındaki yükümlülüklerimize birlik tırsmak temelinde hızlandırmalıyız” ifadelerine düz verildi.

NATO ’DAN KINAMA

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg da Sultanahmet Meydanı ’nda gerçekleştirilen terör saldırısını merhametsiz kendisine diye diri şekilde kınadı.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye dileklerini ileten ve düşüncelerinin yaralılarla, Türk halkıyla ve saldırıdan etkilenen gayrı uluslarla olduğunu belirten Stoltenberg, “Bu kabil saldırılar için tek esbabımucibe imkânsız. Bütün NATO müttefikleri terörün seçkin türüne cebin mücadelede mürekkep durumda” dedi.

Bir Cevap Yazın