Abdulkadir Servi: ‘Yeni Başbakan kim peki?’

Selvi, soruşturma sonuçlarına dahi yazısında kayran verirken kulislerde öne çıkan isimleri sıraladı.

İşte Selvi’nin o yazısı:

AK Fırka’dahi kimin cumhurbaşkanı adayı olacağı tartışılmıyor. Reisicumhur adayı Başvekil Erdoğan. Kimin başvekil olacağı üstüne bir arayış sürüyor.
…..

Adaletli Bereketli, yaptıkları iki şanlı kamuoyu araştırmasından elde ettikleri sonuçları paylaştı. Dürüst Fırka’yi çok bereketli tanıyan tıpkı araştırman namına ibrahim aptal ise sürece ait kocaman değerlendirmelerde bulundu.

YÜZDE 30 ERDOĞAN’I ÇANKAYA’DA AHZETMEK İSTİYOR

A&G’nin reisicumhur kim olsun mevzulu araştırmasında sâdır koca ayrımsız son var.

Türk halkının yüzde 30.2’si cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı çekmek istiyor. İkinci sırada ise yüzdelik 16-17 ile Abdullah Gül geliyor. Araştırı sonucunu yorumlayan Adil Iyi’e bakarak, Erdoğan ve Gül boş uzaklık önde. Bu ikim isimden haddinden fazla aşağılarda ise onlarca kişi sıralanıyor.

Adil Ongun’ün bu bulguları kısa benzeri süre önceki bu köşede paylaştığım emin araştırma kuruluşu Pollmark’ın tespitleriyle bile örtüşüyor. Pollmark’ın, ‘Kimi Cumhurbaşkanı çekmek istiyorsunuz?’ sorusuna, halkımızın yüzde 37’si Erdoğan, yüzde 25’i ise Gül yanıtını vermişti.

Pollmark’ın bu oranları, kararsızlar dağıtılmadan sâdır sonuçlardı. Halkımızın yüzde 53.6’sı ise Erdoğan Reisicumhur adayı olduğunda destekleyeceğini söylüyordu.

Adil Ferah, YANLIŞSIZ Partililerin, Erdoğan’ın Reisicumhur adaylığına desteğinin ise çok efdal olduğunu işaret etti.

DÜRÜST PARTİ’NİN BAŞINA KI GEÇSİN?

A&G araştırmasında Erdoğan’dan bilahare SELIM Parti’nin başına ki geçsin sorusuna de yanıt aranmış.

Önceki tam yüzdelik 25’le Reisicumhur Abdullah Gül geliyor. Onu yüzdelik 22 ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç izlem ediyor. Üçüncü sırada ise yüzdelik 10’la Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu geliyor. Onu sırayla Şanlı Babacan, Binali Sebep ve Numan Kurtulmuş izliyor.

DÜRÜST Tümen’bile ki umumi komutan olacak sorusuna bire bir yorum Anar’ın sahibi İbrahim Düşüncesiz’dan geldi. İçeriyi bilen aynı âdem adına Uslu, Başbakan Erdoğan bazen belen ederse onun YANLIŞSIZ Parti’nin başına geçeceğini söyledi.Adaletli Ferah’den çatı namzet konusundaki tıpkısı sonucu paylaştıktan sonraları YANLIŞSIZ Öğür’nin başına kim geçecek konusuna okşamak istiyorum.

BU FORMÜLE GÖRE AHMET DAVUTOĞLU ÖNE ÇIKIYOR

DOĞRU Fırka’ye dönersek, Başbakan Erdoğan, Çankaya Köşkü’ne tıpkısı vizyonla çıkıyor.

Yeni Çankaya,

Yeni Türkiye

Ve bakir AK Parti vizyonu bu

1-Başbakan’ın emanetçi tıpkısı adaya hamam bakmadığı söyleniyor. Akilane olan de bu.

2-Başbakanla umumi başkanın benzeri beniâdem olması isteniyor. Aynı süreliğine genel başbuğ ayrı, başvekil ayrı formülü gündemde, fakat Başvekil’ın buna yunak bakmadığı söyleniyor.

32015 seçimleri, Erdoğan’sız girilecek tıpkı seçme olması dolayısıyla DÜRÜST Parti açısından tarihi benzeri öneme taşıyan.

O nedenle DOĞRU Parti’yi 2015 seçimlerine götürebilecek ve seçmenden eskimemiş çevrim üzere bindi isteyebilecek bir ismin partinin başına geçmesi üzerine duruluyor. Bu denklemde, üçüncü dönemliklerin şansı algın gözüküyor. Bu yöntem Ahmet Davutoğlu’nu civar plana çıkarıyor.

Ama dediğim üzere işlek tıpkısı sürecin içindeyiz.

Bir Cevap Yazın