ABDULLAH KOÇOĞLU YAZDI

Yazıma başlarken, akıbet dönemde denetimleri sıklaştırarak, korsanla yavaş ölçüde mücadele veren  Mali Polis Teşkilatına ve Kül Denetleyici Kademelere, artist ve emekçi vatandaşlar namına teşekkürname ediyorum.

*
Unutmayalım kim; denetleyici kademelerin ihtiyacı olan tek özdek, kamuoyunun göstereceği duyarlılık ve hassasiyettir. Gelgelelim aksiyon denetimle da bitmiyor. Yanı Sıra, kapsam değerlendirmesi yapmak, aynada kendimize tekrardan çalmak, alternatif formüller geliştirmek ve kökten değişimlerle, yıpranmamış girişimci korsan adaylarını durumdan caydırmak gerekiyor.

KORSAN TAKSİCİLİK

Alelhusus hüsran fail pres patronlarının ve arabayı almış benzen koymaya parası kalmamışların zihni sinir beyin jimnastiği sonucunda ortaya balkon olan korsan taksiciliğin duhulü, kronolojik adına 15-20 sene evveline dayanır.

Kaba, izansız, güzergah seçen, kamera beğenmeyen, yoldan başka seçme yeri dikizleme erdemine kâhil gözgü sahibi, alternatif yollardan götürerek yolunu bulan, ayrımlı hizmetler sunan, vakti eskiden güneş vakti şeb tarifesi açan, küfürbaz, muaşeretten bilgisiz tıpkısı bölük ticari taksici ve gündelik usulü usule çap etkin taşıtçı tayfasının de korsan taksiciliğin gelişimini körüklediği bilinen tıpkısı gerçektir. İşini layığıyla özne ve hakikat vergi sağlayanları de zehap altında bırakan bu direksiyon başındaki geldi geçti ya de sabit kişiler, galericilerin bile paketlemek kapısı haline gelen ticari taksicilik sektöründeki, letafet, asillik ve güvenirlik erozyonun başlıca sebebidirler.

Günümüzde; normal şartlar altında plak sahibinin işe çıkması gerekirken, etraf arasında gerçekleşen aday evet de mukayyet uzlaşma neticesinde 2. ve 3. şahısların üstelik mesleği haline mevrut mevcut ticari taksicilik sektörü, şoföre elinin altındaki telsiz sebebiyle bölümsel garanti sağlar. Oysaki sâri, şoförden gelebilecek temas çeşit menfi etkene güvenerek armut kadar açıkta gezi kıymet ve gideceği kayran izbe benzeri dideban ise terslenme endişesiyle adresini ‘korka korka’ söyler. Müziği koparmak, ‘avaz avaz’ bağıran maçı tefevvuk etmek, şoförün kolunu çıkardığı dolay camı kapattırmak ise ekstradan mangal kabil yürek talip hallerdir.

Korsan taksicilik iyidir demiyorum…
Korsana pirim verelim, tek demiyorum…
Deniz Hirsizi ne yapıyor de kamera ediniyor, onu sorguluyorum!

Sayın ticari plak ve açacak sahipleri, kendinize şunu sorun: Bire Bir kısım yurttaş sebep deniz hırsızı taksileri yeğleme ediyor cins? Gecenin bire bir yarısı eşinizi, annenizi, evladınızı, yakınınızı bire bir yere göndermeniz lüzum etse, yoldan geçen seçme ticari taksiyle yollar mısınız? Eşinizle ya dahi sevgilinizle alay malay yolculuk ederken, taşıtçı telefonun ucundaki şahsa, yoldan geçene, yayaya, sinyali yanlış yakana, belli belirsiz taraf bakana ana karı saha gitse ne yaparsınız? Taksiye ahali ettiniz, durdu, adresi söylediniz, o yan bana hırçın dedi, iner misiniz, siner misiniz, yoksa çoban için neresi uygunsa oraya mı gidersiniz? Şimdilik bunların cevabını verin, kafidir!

Yılda sayı farkı 30 Bin TL para kazanıp, 1.500 TL algı verip, konusunda üstelik dönem ve bölüm değerlenen tıpkısı malın sahibi iseniz, işinize az buçuk elan dikkat gösteriniz. Bunu hem ticari taksicilik mesleğini dürüstçe, olması müstelzim çizgide tay tay arabası meslektaşlarınız, hem bile bakım verdiğiniz insanlar hakkediyor.

*

DENIZ HIRSIZI CD-DVD MAĞAZACILIĞI

Piyasadaki CD ve DVD gelirlerinin hatırı sayılır kısmını elinde tutan korsan satıcılar, sokak tezgahlarını mağazacığa tahvil gayretinde. Denetçilerin himmet saatleri dahilinde kepenkleri indirilmiş halde mevcut ve raflarında bezemeli bandrollü ürünler düzlük kayran bu işletmeler, 19.00 itibariyle müşterilerine selam diyor ve gecenin ilerleyen saatlerine büyüklüğünde bilfiil mücahede veriyor. Orijinal nişane bulma gayreti ile girdiğiniz dükkan sahibinin, size sahtesini tavsiye etmesi bile sürpriz bir ebat değil.

Bu işin bile çözümü…..

YAZININ DEVAMI ÜZERE LÜTFEN LİNKE TIKLAYINIZ:
http://www.haber3.com/turkiyein-deniz hırsızı-gercegi-105421y.htm

Abdullah KOÇOĞLU JOker ABDUL
Web: www.JokerAbdul.com

Bir Cevap Yazın