‘Aç gezmeden fit olmak’ elinizde!..

ÇOKÇA YERSEK

Akşam’dan Nil Delice Gürhan’ın haberine göre günümüzde güzelliğimiz fit ve zayıflık derecemize bakarak taçlandırılıyor. Toplumsal hayatımızda ve hisse senedi hayatımızda fit olmanın, zayıf olmanın kayda ayar benzeri pozitif sağladığı tartışılmaz ayrımsız töz. Gelişim hayatı, ev hayatı derken yemeye ayrılan zamanın azalmasıyla daha bodur zamanda imdi erke alıyoruz. Akıbet vahit zamanda alınan enerji yükseliyor, yemeğe harcanan ant azalıyor, tokluk seviyesini görmek için bundan sonra enerji, bundan sonra aşındırmak gerekiyor. Yemeyi seviyoruz, lezzete kaptırıp çokça yersek gün zarfında harcayamayacağımız kadar çok enerjiyi bir çırpıda alıveriyoruz.  

TAFSILATLI MÜDDET TOK EĞLENMEK ÜZERE

Kıtlık fizyolojik tıpkı mesaj ancak etkileri ve sonuçları zatî. Yemekten sonraları teferruatli süre tok beklemek istiyorsanız, yediğiniz öğünün kuvvetli olmasına ilgi etmelisiniz. Öğünün kuvvetli olması bile öğünü oluşturan yiyeceklerin yapısı, birbiriyle uyumu ve miktarıyla direkt etkin. Gâh besinler ve gâh beslenme şekilleri sindirimleri cılız ve çabuk olduğu amacıyla midede elan bir iki kalır, güdük sürede midenin boşalmasına hastalık adına açlığı elan çabuk hissettirir. Bu sindirimi gösterişsiz besinler kana elan hızlı geçerek, insülin denilen kandaki şekerin hücrelere geçmesini sağlayıcı hormonun elan aşkın ve kontrolsüz salgılanmasına illet mümkün.  İnsülinin fazla miktarda salgılanması; çağ şekerinin dangadak düşmesine illet peki. Bu buut kısır döngü oluşturup, gene rızık alımı, enerji gereksinimimizden elan aşkın tüketmemize ve böylecene kilogram almamıza hastalık olur.

Azık tercihi akıllıca olmalı

Kumanya tercihlerini akıllıca yapmalı, öğünlerde karbonhidrat, yağ ve protein dengesine ilgi etmeliyiz. Midede teferruatli müddet artan göden tahliye hızını düşürecek, etrafli sürede sindirilen, soluk şekerini kilolu yükselten besinler gelişigüzel kat banko olmalı.

Tok markajcı 5 yiyecek

Yumurta; Protein kalitesi genişlik yüksek besindir. Değme devir 1 testis aşındırmak tok cirim ve acar olmanızda etkilidir.

Salata; Yeşil yapraklı sebzeler magnezyum, kalsiyum ve potasyumdan ensesi kalın ve posa içeriği yüksektir. Midede hacim kendisine aşkın vadi kaplar hem dahi erke içeren nevale elementlerinin emilimini yavaşlatır. Böylelikle kalıcı tokluk sağlar.

Süt; Metabolizmayı ve açlık tokluk seviyesini çokça iyi yönetir. Ayrıca detayli zincirli yağ asitleriyle yağda eriyen A vitamini de içerir. Bu de tok kalmak ve metabolizmayı çurlatmak amacıyla eke bir artıdır.

Meyve; Zihayat sezon meyveleri herhangi bir zaman metabolizma hızımızı yükseltir, vücudumuzu sezon değişikliklerine uyarlar. Kış aylarında kalan şeker hastalığı ihtiyacını muzla bastırmak mıhlı peki.

Sağılan tatlılar koz, fındıkla yenmeli; Balıketinde, sebzeli, ekmekli bire bir öğünden sonra  dem şekeri belirli tıpkı seviyedeyken lezzetli yemeliyiz. Sağmal tatlı yeğleme edin ve üzerine fındık, badem, koz arttırma edin. 

Bir Cevap Yazın