Açalya Samyeli Danoğlu:

Akşam’dan Bilgen Bülbül’ün röportajı…

2012 Türkiye Güzeli seçildikten bilahare hayatınızda neler değişti?

Türkiye güzeli seçilmeden evvel evden okula, okuldan eve gidiyordum. Nedeniyle yarışma sonrasında tanıştığım kameralar, podyumlar, televizyon şovları ve setler benim amacıyla çokça iri değişimlerdi. Bunun dışında kişisel gelişimime haddinden fazla iri katkısı oldu. Ailem bilcümle arkamda olsa bile apayrı ayrımsız şehirde yaşadıkları için bekâr kaldığım zamanlar da çok olmadı değil. Bu birlikte kendimi motive etmemi ve yeniliklerin getirdiği zorlukların üstesinden yegâne başıma gelmeyi öğretti.

‘Dernek Toplum Örgütü 2 Sünnet ’ filmde oynadınız. Çekimler nasıldı?

Filmin çekimleri bu yaz yapıldı. Sivas ve Kemaliye inanılmaz sıcaktı, yegâne pürüz buydu diyebilirim. Kadro familya kabil olduğu için uzayan ekip saatleri ve bezginlik beni hiç zorlamadı. Alıcı arkasında sahnelerimize çalışırken çok güldük ve eğlendik. Bu yüzden azrail önünde birlikte haddinden fazla rahattım. Ahmet Kural, Tasavvur Cemcir ile Rasim Öztekin ilkin olmak amacıyla filmde cafcaf alan hep dayanılmaz insanlardı. Onlarla gine ayrımsız araya gelip, çalıştığım üzere kendimi ak yazılı hissediyorum.

YAPIM ÜZERE KAŞLARIM KALINLAŞTIRILDI

Yapımda şüphesiz tıpkı karaktere avlu verdiniz?

Leyla karakterini oynadım. Leyla, Sivaslı canlı aynı kız ve Sivas Hoteli ’nin resepsiyonunda çalışıyor. Elhak Tüpçü Fikret ile birlikte yolları orada kesişiyor. Güzelliğe ve görüntüye ehemmiyet vermeyen, tavırları rahat olan benzeri kız. Hörgüç oturuyor, horluyor… Ben otokontrollü bir koca olduğum için böylesine şen aynı karakteri canlandırmak oldukça değişik oldu. Amma çokça zevk aldım.

Rolünüz amacıyla bittabi benzeri tedarik sürecinden geçtiniz?

Film çekimlerinden geçmiş yönetmenimiz Selçuk Aydemir ile görüşmeye gittim. ‘Kaşlarını kalınlaştıracağız ve saçlarını siyaha boyatacağız ’ dedi ve tığ de anca yaptık. Bunların dışında seçme hazırlığımız olmadı.

Daha ilk üstelik ‘Işler Güçler ’ dizisinde görk aldınız. İkisinde üstelik Ahmet Taban ve Maksat Cemcir vardı. Pekâlâ aynı duyguydu?

‘Amal Güçler ’ dizisine karışma olmadan önceki yapımı doğrusu izliyordum ve tek bölümünü kaçırmıyordum. Bu yüzden öneri geldiğinde ne kadar heyecanlandığımı berenarı oranlama edebiliyorsunuzdur. Ahmet Kalça, Misyon Cemcir, Sadi Ulu Cengiz ve yönetmenimiz, oyunculukla ilişkin bana haddinden fazla husus öğrettiler. ‘Işler Güçler ’ dizisi önce işim olması dolayısıyla bu kadro benim için bilcümle haddinden fazla özel kalacak.

PODYUMDA DEĞİL SETLERDE ELAN MUTLUYUM

Oyunculuğa imdi ısındınız diyebilir miyiz?

‘Düğün Dernek 2 ’ filmiyle oyunculuğa gerçekten ısındığımı söyleyebilirim. Filmdeki oyunculuğumla ilgilendiren fena hâlde ve müspet yorumlar aldıkça daha da bahtiyar oluyorum. Oyunculuğumu geliştirmeye ve sunturlu projelerde düz almaya beklemek istiyorum.

Peki, bu köpoğluluk serüveninin yanında modellik ne durumda?

Türkiye güzellik yarışmasından sonradan birkaç modacının defilesinde düzlük aldım. İstanbul Fashion Week ’te da podyuma çıktım. Modelliğin bana göre olmadığını anlamam ayrıntılı sürmedi ve bıraktım. Domuzuna bir tecrübeydi ama setlerde elan bahtiyar olduğumu anlayınca yalnız oyunculuğa yoğunlaşmak istedim.

İleriye dönük kariyer planlarınız bile neler var? Oyunculuğa devam mı?

Oyunculuk eğitimi almaya, kendimi geliştirmeye parçalanmamış doğal gaz devam. Beni heyecanlandıran güzel bire bir sıra yahut sinema filmi olursa oyunculuğa elbette kim aylamak istiyorum.

2016 YILINDA EVLENİYORUM

Bir süre önce Erman Ademoğlu ile nişanlanarak evliliğe önceki adımını attınız. Dernek tarihini belirlediniz mi? Hazırlıklar nasıl gidiyor?

Evet, 1,5 almanak beraberlikten sonraları nişanlandık. Düğünde kısmetse 2016 sonlarına doğru olacak.

Sizce bol bire bir oyuncu olabilmek üzere görk kayıt mı?

Kesinlikle değil. güzelleşmek değil, domuzuna oynamak eşya.

Canlandırmak istediğiniz tıpkısı şan var mı?

Benim genişlik şişman hayalim tıpkı hisse senedi filminde fiyaka kabul etmek. Haftada 2-3 kez mutlak sinemaya gidiyorum. Vizyona kullanılmamış giren aynı gelişim filmi olduğunda katiyen kaçırmam, pür özen izlerim. Bir ajanı canlandırmak hiç birlikte kötü olmaz.

EN BALABAN İDOLÜM ANNEM!

Size gelen projeleri neye bakarak değerlendiriyorsunuz?

Gelen senaryoyu ajansımla birlikte okuyup değerlendiriyoruz. Görüşmelerde cebin taraftan aldığım enerji benim üzere önemlidir. Yani senaryo ve evvel konuşma çokça şanlı diyebiliriz.

İdol kendisine benimsediğiniz biri var mı?

Takip ettiğim, beğendiğim beş altı eş var. Yaşam tarzını, hanay felsefesini, giyimini kuşamını beğendiğim. Amma idolüm dediğim yegâne ayrımsız eş var; o bile annem. Dinginliği, sabrı, zinde karakteri ve dimdik duruşuyla bana hep ilham verir.

Dizi ve beyaz perde filminde de racon aldınız. Evet, size hangisi elan kilolu basıyor?

Dizinin keyfi ayrıksı, beyaz perde filmi ise bambaşka aynı birikim. İkisi ortada seçim yapamam. Şimdiye kadar rol aldığım seri setleri ve filmlerde haddinden fazla mutluydum.

Bir Cevap Yazın