Acun Ilıcalı Faruk Süren’den hisse alıyor

Sabah’ta meydan düz habere bakarak TV8 ve Dünya Iletişim Araçları’nın yüzdelik 30’unu 110 milyon dolara Doğuş Ana Ortaklık Umumi Heyet Başkanı Ferit Şahenk’e satan, peşi sıra ‘O Gürültülü Yunanistan’ı satın kayran Acun Ilıcalı bu kat da Galatasaray Spor Kulübü’nün çarkıt Başkanı Faruk Süren’le iştirak yapacak. Acun Ilıcalı, şirketi Acun Medya’yla tevhit amacıyla Faruk Süren’in Gözaltı Pazarı’nda prosedür gören şirketi Transtürk’ten A tipi hisse alıyor.

Transtürk’ten yapılan açıklamada, yılsonu mali tablolara sadık namına Dünya Iletişim Araçları’nın Transtürk’le birleşmesinin bahis konusu olduğu ve Dünya Medya’nın Transtürk’ün tamamını almayı planladığı belirtildi. Borsada işlem görmeyen hisselerin devri için Borsa İstanbul’un onaylama vermesi gerekecek.

BİRLEŞTİRECEK

Transtürk’ün behre sahipleri Star Ana Ortaklık ile Faruk Süren’den yapılan açıklamada, “Şirketin, halihazırda seçme ticari ya da ekonomik faaliyeti bulunmaması ve faaliyetlerinin sürekliliğinin yıpranmamış esas temini ve ticari faaliyetlerinin geliştirilmesine sınırlı olması dikkate alınarak, müşteri Dünya Ilıcalı’nın, şirketin bütün faal ve pasifinin umum halinde tasfiyesiz yerine Acun Iletişim Araçları A.Ş. vasıtasıyla devralınması yoluyla Dünya Medya bünyesinde birleştirilmesini realizasyon üzere vacip onayların alınması hükme bağlanmıştır” denildi.

1 ELEMANI VAR

Acun’un nasip alacağı şirket, 1971’üstelik kuruldu. 1973’ten bu yana borsaya kote. Holding, çöz ve dış tecim, uran, tarım, imalat ve pres alanlarında faaliyet gösteriyor. Fakat canlı büyüklüğü 1.2 milyon TL olan şirkette takkadak 1 kişi çalışıyor. 

Bir Cevap Yazın