Acun Ilıcalı hakkındaki iddialara karşılık verdi

Üzerine tarikatçı olduğu yönünde iddialar atılan Dünya Ilıcalı konuştu:

Itikatlı tıpkısı eş olduğunuzu biliyoruz, AKP hükümetinin bile az buçuk katkısı var mı?

Yok canım. Hükümetle buluştuğum hiçbir yasakçı yok kim. Başvekil ’la karşılaşıyoruz arada,sarılıyoruz, öpüşüyoruz, sohbet ediyoruz. Haddinden Fazla severim kendisini. Amma o kadar…
Fethullahçı olduğunuz söyleniyor…

AK Öğür ’yle benzeri alakam var mı? Bulunmayan!.. Fethullah Hoca ’yla var mı? Başarısız!.. Hani hakikaten alakam evet, Fethullah Öğretmen sevdiğim tıpkı insandır, arada görüyorumdur, bunu açık açık söylerim.
Değil misiniz yani?

Hayatımda Fethullah Sarıklı ’yı bir yol dahi görmedim, hiçbir devir dahi yakınlığım olmadı. Içki içmiyorum, sigara kullanmıyorum, oruç tutuyorum evet oradan ona bağlıyorlar. Namaza gidiyorum; “Dünya Fethullahçı…” Ne nispet… Ama seçkin görüşe imtina etmek duyarım, o ayrı. Korkum hangi biliyor musun?

Şimdi buradan alıp keser, tezyinat, değiştirir, özlük haberi kadar basar adamın biri, bilcümle başıma mevrut özdek… Tıpkısı daha bu bahis karşı bahsetmek istemiyorum. Sıradan!..

Katıl bize dediler mi?
Müfit, engin yakından alakam yok.

Olabilir mi ileride?
Düşünmüyorum. Amma o cemaatten tanıdığım insanlar var gayet dahi düzgün insanlar. Kimseyi düşünmek haddime değil, kâfi kim herif olsun. Elimden geldiğince dinimin gereklerini hesabına getirmeye çalışıyorum, dine mail insanlara sıcak bakmam birlikte normal. Fethullahçılar değil yani, müslüman insanları kastediyorum.

Gazete Habertürk

Bir Cevap Yazın