Acun Ilıcalı’nın hevesi kursağında kaldı!..

Milli Takımımız’ın 2016 Fransa Avrupa Şampiyonası ile 2018 Rusya Acun Kupası eleme gruplarında oynayacakı maçları yayınlayacak hat anlaşılan oldu. Milli Takımımız’ın 2016 Fransa Avrupa Şampiyonası ile 2018 Rusya Dünya Kupası eleme gruplarında oynayacağı maçları Show TV yayınlayacak.

Edinilen bilgilere göre, UEFA eser haklarını mevki ayak topu federasyonlarıyla anlaşarak satışa çıkardı. UEFA’nın Türkiye’deki temsilcisi Saadettin Kuşatan, televizyonlarla görüşerek teklifleri aldı ve arz yüksek teklif 35 milyon euro’yla Ciner Holding’ten geldi. Böylecene maç yayınları Show Tv’ye geçmiş oldu.

ACUN ILICALI ÜSTELIK ÇOK İSTİYORDU

TV8’i satın aldıktan sonradan kanalında karşılaşma yayınlarını fazlalaştırmak talip Dünya Ilıcalı’nın da UEFA’ya teklif verenler ortada olduğu fakat yayın haklarını serencam anda Ciner Holding’e kaptırdığı öğrenildi.

2016 ve 2018 eliminasyon maçları havuz sistemiyle yayınlayacak olan Show TV, Türkiye’nin maçları haricinde ayrıksı takımların maçlarını da yayınlayabilecek. Mavera yandan kitap hakları anlaşması gereği Türkiye Ayak Topu Federasyonu’na bile 32 milyon euro aktarılacak.

ŞAMPİY10

Bir Cevap Yazın