Acun’un ‘devam’ dediği üç izlence!..

Milliyet’ten Yüce Eyüboğlu yazdı:

Dünya Ilıcalı ’nın TV8 ’i satın almasından sonradan kanalda ne yapımların ve çalışanların işine akıbet verildiği haberleri “Çin işkencesi”ne dönüştü adeta… Hergün bir fen çıkıyor medyada. Oysaki TV8 ’birlikte neler olacağı eyyam öncesinden belliydi.

Zira Ilıcalı, daha başından açıkladı TV8 ’i alınca hangi yapacağını: “TV8 ’de marifet, tartışma, spor, dizi film ve film değil, Acun Medya ’nın yapacağı yarışmalar, şovlar olacak.”

Mir sırasında çevre arasındaki anlaşma mucibince MNG Holding, bazı birimlerdeki kâh elemanlar dünya bütün çalışanları çıkarıp, tazminatlarını ödeyecek, Ilıcalı, TV8 ’in yayınlarını Acun Iletişim Araçları ’dan getireceği 150 yabanlık ekibiyle sürdürecek. Buna karşın üç yapımla dört görüntülük yüzünün kalmasını istedi Dünya Ilıcalı.

“Mösyö Aritmetik”i hazırlayıp sunan Garaz Özarı ile Fikret Engin ’i tutmakla yetinmedi Ilıcalı, geceleyin geç saatlerde yaptıkları programın saatini öne aldı ve sayısını dahi ikiye çıkardı.

TV8 ’dahi ayrıksı kimler kalacak diye niteleyerek sorduğum Ilıcalı ’nın verdiği karşılık şuydu: “Meram Özarı ile Fikret Engin ’in dışında Değişik Ince (Er Ağırlık) ve Oylum Talu ’nun (Anlatacaklarım Var) programları de devam edecek.”

Bir Cevap Yazın