ADAM HAKLARI BAŞKANLIĞI’NDAN DİZİLERE AYAR!..

Yapımcılar bu öneriye yunak baktı. Artık Ezel yahut Çelik Alemdar, yakaladıkları birini emniyete teyit ederken “Artık polise emanetsin, yasalar önünde hakkın var” üzere cümleler kullanacak.

Başvekillik Herif Hakları Başkanlığı (İHB), sesini afişe etmek amacıyla ilginç ayrımsız formül buldu.

Dizilerin faziletkâr izlenme oranlarını artık insana ulaşmak için almak talip İHB Başkanı Mehmet Yılmayan Küçük, “Ezel”, “Kurtlar Vadisi” ve “Amor-ı Yasak”nun yapımcılarından, bazı sahnelerde mesajlar vermelerini istedi. 

Çekimci firmalar, İHB ’nin bu isteğine yeşil çerağ yaktı. Önce adımı ise TRT attı, “Sakarya Fırat” dizisinde İHB ’ye çevirme eden mesajlar izleyicilere iletilecek. Sekans senaryolarında, insan haklarının alanına giren kadın ve ailenin korunması, bala hakları, defolu haklarına kadar mukavemetli çokça konuya temas etmek tür olacak. Söz Gelişi Ezel evet üstelik Polat, yakaladıkları ve emniyete doğrulama ettikleri biriyle konuşurken, “Daha Çok polise emanetsin. Yasalar uğrunda hakkın var. Mahkumiyetten bilahare birlikte hakların var, nisyan” üzere cümleler kullanarak izleyiciye haklarını hatırlatacak. Evet dahi Aşk-ı Yasak ’üstelik sıra karakterleri ayrımsız diyaloglarında, karı haklarından küçümseme edecekler.

Bahir Güçer /Yurt Gazetesi

Bir Cevap Yazın