Adana Kavrulmuş ve Şalgam Festivali karıştı!..

Milliyet’te düz alan habere bakarak Kazancılar Çarşısı ’ndaki kebaplı-rakılı ve şalgamlı etkinlik seçme engelleme olmadan gerçekleşti. Etkinlikte iddiaya bakarak bir takım, Etil Alkol karşıtı slogan attıktan bilahare tabanca ve av tüfeği ile havaya zehir etti. Masalara destek ve döner bıçağı ile vurarak kaçan 4 münasebetsiz ise sivil polisler eliyle yakalandı.

Adana ’de 100 yıldır süren bir gelenek olan, fakat sonuç yıllarda sosyal medyada ‘Dünya Anzarot Festivali ’ diye niteleyerek tanımlamalar yapılması dolayısıyla etkinlik rahatsızık yarattı.

Etkinliğin adı, Vali Mustafa Büyük ’ün benzeri domestik televizyonda ‘izin vermeyeceğiz ’ çıkışının peşi sıra Adana Kebap ve Şalgam Festivali ’ adına değiştirildi. Hat Yüreğir İlçesi ’ndeki çarşı esnafının dönem boyu yaptığı hazırlığın ardından akşam  saatlerinde Adana ve mekân illerden mevrut vatandaşlar Kazancılar Çarşısı ’na gelmeye başladı. Duruluk sokaklara masalar kuruldu, bağır ve kavrulmuş tezgahları açıldı.

Akşam Ezanı masalar tıklım tıklım dolarken, herhangi bir köşe başında değişik gruplar davul zurna eşliğinde şarkılar söyleyip eğlendi.

4 GÜÇ GÖZALTINA ALINDI…

Fakat saat  22.00 sıralarında binlerce kişinin beyninde tabanca ve av tüfeği çeken aynı kol, iddiaya bakarak alkol karşıtı sloganlar atarak havaya yara açtı. Cebe sesleri üstüne iri panik yaşanırken, takım, ellerindeki destek ve döner bıçaklarıyla masalara vurarak kaçmaya başladı.

Düzenlilik önlemi kayran sivil polisler kısa devamlı kovalama sonucu 4 kişiyi kıskıvrak yakalandı.

Panik nedeniyle gâh masalar devrilirken yiyecekler üstelik yerlere döküldü. Yaşanan güdük devamlı paniğin peşi sıra Kazancılar Çarşısı ’nda canlılık kaldığı yerden devam etti. 

Bir Cevap Yazın