Adana’da ‘jigolo’ operasyonu

İHA’da saha düz habere bakarak, Adana Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Ofis Müdürlüğü ’ne sadık Ahlak Departman Amirliği ekipleri, Mehmet D. (26) isimli şahsın bir jigolo genel ağ sitesine 9 kamer önce 300 lira ödeyip unsur olarak bu site üzerinden kadınlara 750 ile bin 500 lira karşılığında tokmakçı temin ettiği ihbarını aldı.

Harekete sabık polis güçleri, Mehmet D. ’yi hem internet sitesinden hem da fiziki yerine takibe başladı. Yapılan izleme sonucunda zanlının Emrah T. (24) isimli koca arkadaşı ve kendisinin para karşılığı varlıklı ve buğulanmış kadınlarla gelişigüzel olduğu belirlendi.

Adana polisi bu tespitin arkası sıra savcılıktan alınan izinle Türkiye ’da ilk kez yapılan ayrımsız operasyona imza attı. Polis Güçleri, Mehmet D. ile almaç kimliğinde ilişki kurdu. Müşteri kimliğindeki polis, Mehmet D. ’yi arayarak 2 jigoloya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Yapılan mukataa sonucunda iki kişiyle bin 500 liraya anlaşıldı. Polis Güçleri, Mehmet D ’nin verdiği adrese gidip paradigma numarası önceleri alınmış paraları verdi.

Mehmet D. parayı alınca polis kimliğini göstererek polis olduğunu söyledi. Mehmet D. ve arkadaşı Emrah T. emniyete getirildi. Emrah T. ifadesi alındıktan sonraları azade bırakıldı. Mehmet D. ’nin ise ifadesinde 9 ay ilk tokmakçı genel ağ sitesine uzuv olduğunu ancak bu işi servet karşılığı yapmadığını, fantazya amaçlı yaptığını söylediği öğrenildi.

Fakat polisin yaptığı tespitte zanlının hem kendisi hem de arkadaşının bu işi dünyalık karşılığı yaptığı, Adana, Gaziantep, Osmaniye, Kayseri, Mersin Ağacı ve belde illerden üstelik gelen kadınlarla birlikte olduğunu, değme eş başına siteye 300 ’çeri liralık mal verdiği tespit edildi. Çirkin ifadesinin alınmasının ardından adliyeye irsal edildi.

Mahkemeye atıf edilen şüpheli adli kontrol ile tutuklanmadan yargılanmak üzere azade bırakıldı.

Bir Cevap Yazın