Adi Hikâye gözyaşlarıyla uğurlandı!

İHA’birlikte vadi kayran habere göre çırılçıplak kalp yetmezliği bulunan ve tahminî 6 aydır kalp nakli beklerken 13 yaşında kişi veda eden Zeynep Hikâye Ertok, zaman sevenlerinin gözyaşları ortada toprağa verildi. Akla Yatkın ihtisas bulunamayınca 1,5 yaşından bu yana kavga verdiği hastalığa fersude düşen minik Öykü üzere Zeytinburnu ’ndaki Kazlıçeşme Fatih Camisi ’nde cenaze merasimi düzenlendi. Kar yağışı altında öğle kılınan cenaze namazına annesi Ebru Ertok, babası Liva Ertok, yakınları, sevenleri, okul arkadaşları ve çok sayıda yurttaş katıldı. Temel Ebru Ertok ile cet Sancak Ertok, cenazede gözyaşlarına bilge olamadı. Tabuta sarılarak gözyaşı döken Ertok çiftini, yakınları bata çıka ayakta tutabildi.

“SENİ KURTARAMADIK”

Ana Ebru Ertok, kızının tabutuna sarılarak gözyaşı dökerken, “Olmadı annem, yapamadık. Seni kurtaramadık. Seni biraz elan yaşatamadık annem, yaşatamadık” diye niteleyerek çığlık etti. Dip tıpkı Fenerbahçe taraftarı olan minik Öykü ’nün tabutuna, tuttuğu takımın kaşkolu sarıldı.

Çokça sayıda kişinin katıldığı cenazede okul arkadaşları bile hazır bulundu. Derslik arkadaşı Vukuf Çelik, Hikâye ile en üst geçen yılın Haziran ayında görüştüklerini ve birlikte film izlediklerini söyledi. “Bu sene yedinci senemdi onunla arkadaşlığımız. Ama bu sene okula hiç gelmedi” diyen Polat, Hikâye ’yü çokça özlediğini belirterek, en üst onunla Haziran ayında görüştüklerini ve alay malay film izlediklerini rapor etti. Bili Çelik, “Onların evine gitmiştim. Baziçe oynamıştık. Aslında ’iyi olacak ’ diyerek düşünüyorduk, umudumuzu hiç kaybetmedik, bilcümle yakarış ettik. Amma olmadı” diye niteleyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Cenazeye çeşitli gurur ve kuruluşlardan çelenk gönderildiği ilgi çekti. Minik Hikâye ’nün cenazesi, sevenlerinin gözyaşları arasında Kazlıçeşme Mezarlığı ’nda toprağa verildi.

Bir Cevap Yazın