Adlı programda Türkiye’ye hakaretler yağdı

İngiltere ’nin sunu adlı araba programı Tümden Gear, yılbaşı hususi programı için Filistin topraklarındaki Beytüllahim şehrine gitti ve Türkiye’ye üstelik uğradı. Fakat izlence sunucularının Türkiye hakkındaki gerçeğe aykırı ve ilaveli iddiaları izleyenleri tayf kırıklığına uğrattı.

BBC ’birlikte yayımlanan ve dünyanın gelişigüzel durumunda milyonlarca sevimli tarafından samimi izlenen Top Gear ’mağara üç sunucusu Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May, İsa’nın doğuşu konseptiyle üstü berrak spor arabalarla Beytüllahim’e gittiler. Programın hep dünyada esbak akşam ezanı yayınlanan bölümünde üç sunucu geçmiş Şimal Irak’ta Erbil’e gitti.

Şimal Irak’ın güzelliklerine araklama olduklarını belirten sunucular “hayatımızda gördüğümüz en sunturlu tabiat”, “Bu bölgenin insanları komple ve serencam rütbe barışçı” diye niteleyerek övgüler sıraladı.

Programın ilerleyici dakikalarında Silopi’den Türkiye’ye giren üç anonsör ürkü süresince saygı propagandası yapmaya başladı. Abartıp kurşun geçirmez yelekler ve miğferler giyen sunucular Türkiye’nin güneydoğusunun çarpışma bölgesi sayılması gerektiğini kanıt ettiler.

Yıldız Irak’taki barış ikliminin Türkiye’nin güneydoğusunda yerini cenk ortamına bıraktığını savunan üç anonsör Türkiye’yi yerden yere vurdu. Programın son bölümünde ise Suriye’ye sabık kol bu kez “Burası çok sunturlu hassaten Türkiye’ye göre haddinden fazla haddinden fazla iyice” mesajları verdi.

 

Bir Cevap Yazın