Adlı (!) TV eleştirmeninden hızlı tornistan!

AYNI DÖNME ÖYLE, BIRE BIR DEVIR HAKEZA…

Tabiiyet TV yazarı (21.05.2014) ‘Siyahlar Süresince Evlendirmek’ antetli yazısında “Haftanın önceki yayınında Esra Erol, adaylar, avukatlar ve ruhiyatçı siyahlar içindeydi. Orkestra yoktu, siyah tipki akrep piyano ve siyah mızıka elbiseli piyanist vardı. Hazandide notalardan çalıyordu. ‘Gerekirse geçmiş girişim siyahlar zarfında bile atılır ’ mesajı verdiler. Bence ‘Biz bu hafta izlence yapmıyoruz’ denilse elan akilane olurdu; böyle siyahlarla geçmek adına. Birçok gün siyah giyilir ki? Sonradan mecburen yabancılar havaya…” satırlarını kaleme alarak Soma faciasının acısını kalbimizde hissettiğimiz şu günlerde Esra Erol‘un iz yapmasını haddinden fazla akıllıca bulmadığını tabir ederek Fox TV’nin evlendirme programına ait eleştiride bulunmuştu.

İŞTE O YAZI!…

Tıpkısı Koloğlu 2 bölüm boyunca düşünüp taşınmış olmalı kim bugün “Ne Esra Erol beni arayıp ‘sitemlerini dile ’ getirdi, ne üstelik ben ‘kusurlu yapmışım’ diyorum” diye başladığı satırlarında 2 aktarilma evvel yazdığı zat yazısını eleştirdi.

“Hissettim kim aksiyon, Erol ’un Soma ’ya gitmesi eleştirisine angaje” diyen Koloğlu’nun yazısını okurken bizler birlikte lüzumlu istemez “Siyahlar süresince geçirmek derken yara giden ekonomiyi mi kast etmişti” ya de “‘Birçok periyot yağız giyilir kim?’ derken 2014 sonbahar modasında siyah rengin düzlük almadığını mı anıştırma etmişti?” demekten kendimizi alamadık…

İşte Sina Koloğlu’nun bugün Ulusallık’te yer düz yazısı... Bu ‘dönüş’ okurken sizi birlikte çokça ama çokça şaşırtacak…

*******

ESRA EROL ’A AZ BUÇUK KABA ÇIKMIŞIM!

Esra Erol ’un Soma ’daki patlamadan sonradan siyahlar giyerek programını bitmeme ettirdiğini yazmıştım.

Baştan söyleyeyim; ne Esra Erol beni arayıp ‘sitemlerini dile ’ getirdi, ne da ben ‘yanlış yapmışım’ diyorum.

Hemen aşağı tipki ‘ilgi ’ görmüş o imla  internet içre. Hissettim kim gelişim, Erol ’un Soma ’ya gitmesi eleştirisine angaje.

Tipkisi; Soma ’ya gidişin rastgele falsolu bir tarafını göremedim. İki; bu izlence vatandaşın duygu dünyasının boyutunu vermesi açısından önemli. Üç; Esra Erol demonstrasyon olsun diye siyahları giymemiş ve fakat bu sorunun da sorulmasını engelleyememiş!

Sina KOLOĞLU

Bir Cevap Yazın