Adliyede karın almaz aşk üçgeni!..

Vatan Gazetesi’nin haberine göre, Trabzon ’un Sürmene Adliyesi ’nde zabıtname katibi olan eş A.C., uzman çavuş olan eşini bir adliyede vazifeli savcı İ.K. ile aldattı. Savcı sevgilisinden, kocasını dinlemesini talip avrat, aldatılıp aldatılmadığını sanmak istedi. Savcı İ.K., bilgili arkadaşı İ.B. ’den meçhul benzeri anket yaptığını belirterek müzaheret istedi ve sevgilisinin uzatmalı çavuş eşini dinlemeye aldı.

uzman çavuş N.C. ise eşi ile müddeiumumi arasındaki ilişkiyi öğrendi. Bunun üstüne savcı ile ülfet yapan herif, görüşmeleri kayda aldı. Bu kayıtları Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu ’na göndererek ülkü açtı. Bunun üstüne müddeiumumi İ.K. Ağrı ’ya gönderildi, katip A.C. ise evvel Çaykara ilçesinde görevlendirildi. Haklarında görevi kötüye kullanma, evrakta düzmecilik, şahsi verilerin hukuka hilaf elde edilmesi ve cinsel hücum iddiasıyla sorun açıldı. Tutanak katibi A.C. sonrasında Hak Bakanlığı vasıtasıyla meslekten men edildi. Fakat sorun açan A.C., yeniden Burdur Adliyesi ’nde görevine döndü.

Bir sene mapushane

Trabzon 2. Alçak Ceza Mahkemesi, İ.K. ve A.C. üzerine görevinin gereklerine hilaf akım ederek kişinin mağduriyetine illet olduğu gerekçesiyle 1 ’leşker sene 15 aktarılma hapis cezası aldılar. Duruşma iki sanık için 5 sene süreyle hükmün açıklanmasının ferasetsiz bırakılmasına değişmeyen verdi. Murafaa ayrıca eşeysel saldırı suçundan müddeiumumi İ.K. ’nın beraatine hükmetti.

uzatmalı çavuş N.C. ’nin telefonunun dinlenmesine izin vererek savcıya müzaheret ettiği iddiasıyla üzerine ülkü açılan Hakim İ.B. ’ye sunulan 10 ay cezaevi cezası ise 5 yıl süreyle ertelendi.

Bir Cevap Yazın