AFFET BENİ BAŞAK!..

Zaman Gazetesi Yazarı Aykut Işıklar, Oyuncu Başak Sayan ’ı çok anif eleştiren tıpkı omur kaleme almıştı. Şimdi da bozukluk diliyor… Başak Sayan, Işıklara eleştirdiği olayları anlatan bire bir e mail yazdı. Bunun konusunda Aykut Işıklar köşesinden Başak Sayan ’dan özür diledi.

Işte o yazı

“Güneri Ağabey ile caz konseri dinlemenin hangi gibi kötülüğü peki” 
Başak Sayan, ’Medyanın yükselen yıldızı ’ antetli yazıma haddinden fazla etkilenmiş. Amma tekrar dahi duruşu haddinden fazla kibar… Aha hakeza yanıtlara, açıklamalara, doğruluk aramalara can kurban. Yüzde beniz sadık bile olsam Başak ’ın bu tavrına cebin nahak yere olmayı yeğleme ederim. Bu büyüklüğünde erkân kalabilen tıpkısı taze kızı üzmek, halkın gözünde kıtipiyoz tenkis etmek neye yarar kim? Varsın ulus beni çığlık bilsin. Senelerce ülkücü atılmak üzere çırpındın üstelik elime hangi geçti? Ki anladı, kim aferin dedi? Tamam sunturlu kardeşim. Rastgele dediğine inanıyorum. Ve seni uğrunda sonuna arbede destekliyorum. Üzdüğüm amacıyla özür diliyorum. Beni affet. Yalnız şunu kâm ediyorum. Senden tek nefret etmedim. Sen bana ne yaptın kim? Antrparantez ben kimseden tiksinti etmem. Ilkokul zaman sonra değme şeyi unuturum.

Aha Başak Sayan ’ın gönderdiği ihtisas hamile, hürmetli ve düzeyli açıklaması:
“Ben hiçbir şeyi süssüz elde etmedim. Olur, ego bir nebzecik rollerle başladım hisse senedi hayatıma. Minik, önemsenmeyen rollerdi amma bununla alım duyuyorum. Dünyanın her yerinde oyuncular tezyifkâr rollerle başlar, şanslılarsa geçmiş işlerinde anca olmaya birlikte agâh. Bu utanılacak tıpkı durum değildir. Bana kimesne tek şeyi kızıl bir tepside sunmadı. Kendimi seçme yaptığım aha tanıtlama ederek geldim şu anne. arada bir illet ağyar kadar emeksiz olmuyor dediğim anlarda oldu. Amma sistem zat kaderini yaşıyor. Ihtimal da Cenabıhak bu zorlukları, ego istediğim noktaya gelince, bu kadar engel çekmemiş bambaşka birinden elan fazla minnettar olayım diyerek, daha fazla değerini bileyim diyerek yoluma çıkarıyor. Böyle demek beni ayakta tuttu. Yoksa benle beraber başlayanlar gibi çoktan çekilmiş, gitmiştim.

Bu kadar zorluk yaşayıp dahi için bitmeme etmeye çalışırken kimseden aferin beklemiyorum ego, hayal ettiğim işi yapmaya çalışıyorum. Ama bu kadar bati ithamları dahi türe ettiğimi düşünmüyorum.

Güneri Civaoğlu hikâyesine gelince; Güneri Satış, benim büyüğümdür, haddinden fazla saydığım, sevdiğim, oylumlu bir madde yapacaksam fikrini aldığım biridir. Bütün bu iddialar karşısında susup benimsenmek imdi beni daha fazla üzmeye başladı. Birlikteki baş başa de değil, temas ne kadar fotoğraftan hoppadak ikimizi bassalar üstelik caz konseri dinlemenin ne gibi kötülüğü mümkün? Tıpkı TV programının yapıldığı yere saat 21.30 ’bile bırakmanın ne kötülüğü olabilir? Güya amerikan bar çıkışı şeb yarısı çekildi. Oradaki asap dahi bozukluk çekiyorsunuz siniri değildi. Bunun nedeni calip kişinin üslubuydu. O anlatma çileden çıkarmıştı.

Rastgele neyse… Bunları yorumlamak istemiyorum haddizatında bir tane yegâne. Dediğim kabil hissettiğim hukuk ve iyi niyetin arkası sıra gelen bu yazının yarattığı fon kırıklığı ve üzüntü ile yazdım. Diğeri olsa yine yazmazdım. Kimseden ölçüm beklemiyorum. Küçük roller oynayarak geldim ve bundan alım duyuyorum. imdi çooook balaban roller ihanet etmek için deli üstelik olmuyorum çünkü ego sevdiğim işi yapıyorum ve Allah ’a herhangi bir devir bunun amacıyla şükrediyorum.

Belki ’Buradan benzeri marifet elan çıkarır, lacerem henüz aşkın hırpalarım ’ diyebilirsiniz. Nefretinizin nedenini anlamamış olsam dahi size ongun eyyam dilemekten başka tıpkısı madde diyemem. Umarım tıpkısı ahit ne hissettiğimi anlarsınız. Ama benim gibi canınız yanmadan, üzülmeden… Seçkin molekül gönlünüzce olsun… Adamakıllı ağırbaşlılık…”

Aykut Işıklar – Bugün Gazetesi

SACİT ARSLAN YORUMLUYOR

Haydi bakalım,

demincek bütün Başak Sayan ’dan bozukluk dilesin!…

Aykut Işıklar satma özür dilediğine bakarak, bu fotoğrafı çekenler ve haberi yayınlayanlar ki oluyor ki \”ÖZÜR\” dilemeyecekmiş!

Kızcağız, Güneri abisiyle \”CAZ KONSERİ\” dinlemeye gitmiş!…

Fotoğrafları çekildiği ant saatte 21.30 muş! EEEE… NE VARMIŞ BUNDA?..

Gailesiz Kızımız! 3-5 çevrim bilahare fert bir kitap henüz yazacak birini bulacaktır, nasıl olsa us hocaları bu işleri gür agâh!…

Sayın abicim diyerek başlayan ve duygu meşbu sözlerlerin vadi alacağı yazısında… \”Ahmet Melik abimle yemeğe gittik, saatte 20.30 du\” EEE.. BUNDA NE KABILINDEN AYNI UYMAZLIK VAR DEMINCEK\” derse kimse şaşırmasın…

Hangi günlere kaldık bee!…

Fotoğraflar ve görüntüler TAMAMEN \”MONTAJDIR\” demedikleri amacıyla kendilerine teşekkür borçluyuz!..

CAZ KONSERİ DİNLEMEYE GİTTİĞİN GÜNERİ ABİN, EVLİ BİRİ DEĞİL Mİ?…

AILECE Mİ GÖRÜŞÜYORSUNUZ?… EĞER BARI BEYEFENDİNİN EŞİ NERDE?..

Bırakın bu masalları…

İnsanları avanak namına koymaktan vazgeç, kimse sersem değil…

Hayatınızda, ayrımsız sefer olsun yapmış olduğunuz bire bir yanlışı yiğitçe, mertçe kabul edin..

Zannederim Aykut Işıklar senin namına defo dilemiş!..

Çünkü esasta ÖZÜR DİLEMESİ MÜSTELZIM BİRİ VARSA O SENSİN..

Sacit Arslan

Bir Cevap Yazın