Afiyet çalışanlarına çifte erim!..

Hemşireye bin 500 doktora 11 bin TL

Takvim’dahi düz alan habere bakarak Sağlık çalışanlarına çifte sava! Doğu’bile görev fail sağlıkçılara tekme erim geldi. Terör bölgelerindeki keyif personeli, tıpkısı mahiye ikramiye ve döner sermayeden 11 bin liraya varan ekleme ifa matlup.

Esenlik Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Sim, terör saldırılarının arttığı ve sokağa gezinti yasağının uygulandığı ilçelerde bazen sağlık hizmetlerinin sunulmasında da teessürat yaşadıklarını söyledi. Soruna ayrımlı boyutlarda hal bulmaya çalıştıklarını belirten Gümüş, sağlık camiasının de terör saldırılarında martir verdiğini, bazı çalışanların ise yaralandığını hatırlattı.

ŞUBAT’TA YATACAK

Önceki yerine Cizre, Nusaybin, Silopi ve Dargeçit ilçeleri tutmak için terör bölgelerinde kâin personele mülhak ayrımsız mahiye ikramiye vereceklerini söyleyen Sim, “Bunun kararını aldık, önümüzdeki kamer bakımından hep personelimize ödenecek. Çalışan personelimizin döner sermaye sermayelerini birlikte oradan ifa kararı verdik. Hemşire arkadaşlarımıza kısaca bin 500 teklik, düz hekim hekimlere 5 bin 500 lira, eksper hekimlere da 11 bin liralık arttırma ücret ödeyeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın