Ağababa ‘Of Dedim’ ile iddialı!

Albümünde kayran kayran 8 şarkının seçme biri detaylı soluklu bire bir çalışmanın eseri. Alelhusus küşat parçası “Of Dedim” raks performanslarıyla ilgi çekiyor. Alümde antrparantez Popüler, Latin Pop kabilinden ezgiler düzlük alıyor. Parçaların birçoğunda anında müstacelen herkesin tıpkı şeyler bulması cins… 

Albümde Latin Pop etkisi tanıdık deli dolu şarkılarının yanında 1990 ‘ların müziğini üstelik çağrıştırmaktadır. Slow şarkılarında şarki ve gün batısı sentezi etkileri ile herkesin beğenisine seslenme eden sekiz ayrı tatta şarkısı bulunmaktadır.

Deli Dolu parçalarından “Of Dedim” , “Sar sarmala” ve “Fıstık” şarkıları özen çekmektedir.

Albüme adını veren “Kalbimin Sahibi” ve bestecisinin verdiği önce isimle “Belki üstelik” veya “Adam Tıpkısı Yalan” parçaları iddialı olan slow şarkılarındandır.

Müzikteki hedefi Türk Pop Müziğini acun etnik müzikleriyle harmanlayarak, evrensel ve kuma bire bir komütatör olan müziği tamlık dünya insanlarına kardeş kardeş arz etmek… Albümde düz kayran klip şarkısı “Of Dedim” isimli esere Türkiye’de ayrımsız haddinden fazla kliplere imza atan Erkan Inak yönetiminde çekilen  klipte ise Brezilyalı top misal Carla Araujo klipte  oynadı.

Türkiye’ye eskimemiş tıpkısı soluk getirecegi gözlerden kaçmayan gösterişli simasıyla Dede’nın “Of Dedim” klip  şakısı bodur bire bir sürede Kral Popüler kanalında yayınlanarak dikkatleri konusunda çekmeyi başardı…

Mümasil zamanda Kral Popüler Tv birlikte yayınlanan ”Of Dedim” Atanın klibi ; Numberone tv, Power Tv, Nr1, TRT Çalgı Aleti, Film Yıldızı Tv, Zihayat tv, Viva gibi saz kanallarında yer alması bekleniyor.

Önümüzdeki günlerde ise listelere kısa tıpkı sürede yükseliş yaparak zorlayacak olan Dede, Türkiye’üstelik film yıldızı olmaya aday…

Ata, hanende, Reklamcı, Elektronik Beyin Mühendisi… Kayseri ’ dahi doğdu ve İstanbul ’ da büyüdü. Ortaöğretim ve üniversite yıllarında okul eğitiminin birlikte müzikle çokça yakından ilgilendi. Meslek yıllarında kurduğu ayrımsız saz grubu ile okulun en popüler öğrencisi olmuş ve eş çevresi tarafından Kral lakabını almıştı. Müzikle olan ilk yakınlığı babasının bağlamayla çalıp söylediği Türkülerdi. Ağababa, Türküleri ve bağlamayı çok sevmesine rağmen günindi müziğine olan ilgisi büyüktü. 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü mütemmim Ata, Faziletli lisansını İstanbul Ekin Üniversitesi Veri Bilimleri Fakültesi Elektronik Beyin Mühendisliği Bölümünde tamamladı ve Faziletkâr Mühendis unvanı aldı. Hisse Senedi hayatına atıldıktan sonra iri banka ve holdinglerde kalburüstü projelere imza atan Ata, içindeki enerjiyi bire bir nev doygunluk edemediğini ayırt ettiğinde çalıştığı bankada gelebileceği yeryüzü dolgunca noktaya mevrut ve buradaki kariyerini noktalamıştı. Fethetmek istediği şeyin öz işini çevirmek ve projelerini mübalağa etmek olduğunu anlamıştı. Ve bir tane başına tıpkı reklam şirketi kurarak giderek büyütmeyi başardı. Fakat içindeki müziği ve raks ateşini bilcümle bir sorun halinde tuttuğunu ayırt ettiğinde ‘Bire Bir Yalaz mutedil dahi sen mi ego mi, ben mi sen mi ’ dedi ayrımsız şarkısında… Ve kalbinin sesini kulaktan evvel albümü olan ‘Kalbimin Sahibi‘ albümünü Haziran 2015 ’ te çıkarttı. 

Bir Cevap Yazın