Aha emeklinin Familya zammı!

Emekliye 161 TL zam

Takvim’üstelik düzlük kayran habere göre kısaca 11 milyon emeklinin ve memurların Aile zamları belli oldu. Türkiye Sayımlama Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı verilerle SSK ve Bandaj-Düzem emeklilerinin enflasyon zammı, memurların ve görevli emeklilerinin farkı muhtemelen oldu. SSK ve Ilişki-Seviye emeklilerinin maaşına bu ay 100 liralık seyyanen artışın beraberinde yüzdelik 3.86 pahalılık zammı eklenecek. Memurlar ve vazifeli emeklilerine da bu ay yüzdelik 6’lık zamma ilişik namına yüzdelik 0.85 enflasyon farkı verilecek.

HERKESE ARTIŞ YAPILDI

SSK ve Bağlam-Seviye emeklileri herhangi bir sene Sülale ve Temmuz aylarında tıpkısı önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen şişkinlik kadar bindirim alıyor. Bu doğrultuda tamam SSK ve Ilgi-Kırat emeklilerinin Karı zammı 2015’in ikinci 6 maaş dönemindeki pahalılık büyüklüğünde olacak. TÜİK verilerine göre; bu dönemde şişkinlik yüzdelik 3.86 olarak gerçekleşti. Yani SSK ve Rabıt-Seviye emeklilerinin Ocak zammı yüzde 3.86 olacak. Hükümetin hayata geçirdiği 100 lira ekstra zam bile bu kamer maaşlara yansıtılacak. Böylece SSK ve Sargı- Düzem emeklileri bu kamer tekme bindirim almış olacak. Söz Gelişi; halen bin 500 teklik olan mahiye, 100 liralık seyyanen artım ve yüzde 3.86 zamla bin 661 liralık oldu. Yani ortalama zor maaşında 161 liralık çoğalma yaşandı.

Türkiye Emekliler Derneği verilerine bakarak; zamlar öncesinde sunu bağan maaşlar yapılan seyyanen bindirim ve enflasyon artışından bilahare tablodaki kadar oldu.

Bir Cevap Yazın