Aha ‘hayat kurtaran’ karışımlar!..

Takvim’de vadi düz habere bakarak aha uzmanlardan faydalı tarif önerileri..

SISKA ÜZÜM+LEBLEBİ KARIŞIMI: Birer çay bardağı karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu kokteyl tıpkısı şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve nevale değeri faziletkâr tatminkar tıpkı abur cubur olacaktır. 
FINDIK+ARK ÜZÜM KARIŞIMI: Fındığın kilo vermeye katkısı tartışılmaz, ark üzüm ile bu arada yersek, çıpa yönünden varlıklı ayrımsız mahlut elde ederek metabolizmamızın hızına katkıda bulunmuş oluruz. 

CEVIZ: Omega-3 zengini koz, tok tutmasının yanı sıra metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır. Ve ayrıca ruhlu, çevik olmamızı sağlar. Aralarda 1 avuç cevizi 1 adet elma veya güre seçme semere ile bu arada tüketmek daha acul kilo vermemizi sağlar.

SÜT+BİTTER ÇİKOLATA: Çikolata bahtiyar fail ve metabolizmamızı hızlandırabilen dörtköşe bire bir boş. Sütle gelişigüzel ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilogram verme hızını az çok yükseltiyor. Soda+katık: Çokça bati terlediğiniz çok akarsu kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısı. 

YOĞURT + YULAF EZMESİ + CEVIZ: Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı ayrımlı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır. Sonunda hazım sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır. Koz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimal düzeyde çalışmasında etkilidir. 

YOĞURT + MAYDANOZ KARIŞIMI: Yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklerken, şeb yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yersek, yavaşlayan metabolizmamızı açacak, kilogram vermeye ivme kazandırmış oluruz.

Bir Cevap Yazın