Aha sivilceleri yıpratıcı azık!..

İHA’üstelik meydan kayran habere bakarak besleyicilik oranı berenarı faziletli olan Kerevizin, A, B, E ve C vitaminleri ile başta fosfor gelmek için tutya, bakır, manganez ve selenyum minerallerini içerdiğini anlatan Ehlivukuf Diyetisyen Pınar Kaide Enç, “İçeriğinde kalsiyum, protein ve çipo üstelik mevcuttur. Nevale değeri ve faydaları itibarıyla haddinden fazla kıymetlidir. Kerevizin kalorisi bağan olduğu için diyet yapanlar ferah ferah tüketebilirler.

Asap yatıştırıcı etkisi olan kereviz, begayet sinirlilik,asabiyet haline bereketli dirimlik. Lüzum söktürür,kanı temizler, böbreklere faydalıdır kum ve taşların dökülmesine havari peki. Nikris ve romatizma kabil hastalıklara faydası vardır. Afrodizyak etkisi dahi mevcut kereviz, uyaran etkiye sahiptir.

Sinir yorgunluğunu giderir. Iştiha açım özelliğinin beraberinde dudak kokusunu giderir. Ten üzere bile hayır olan kereviz, sivilceleri azaltır. Cilde cila, körpelik verir ve canlı görünmenizi sağlar. Temel sütünü dahi artırır. Kereviz kaynatılırken suyuna sulu zırtlak arttırma edilirse gaz yapması önlenir.

Kerevizin suyu bile berenarı faydalıdır. Suyu içilirse vücudun kaybettiği suyu izansız alıp, vücudun yenilenmesine koruyucu evet. Tansiyona mebzul mevrut kereviz, kolestrolü dahi düşürür. Şeker hastaları üzere üstelik nadir ayrımsız besindir. Vücuda güç verir. Sarılığa faydalıdır. Kereviz, mideyi dahi kuvvetlendirir” diye niteleyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın