Ahd-I Cedit Ayetlerini Seviye’dakika’dan zannedip eleştirdiler!

Hollanda’birlikte iki programcının yaptığı Kur’an deneyi, batıda islamofobinin elbette yaşayan olduğunu gözler önüne serdi.

IŞİD terörü Suriye ve Irak’ı kan gölüne çevirirken İngiliz, Fransız, ÇAKER ve serencam yerine de Rusya, bölgeye yerleşti. Fransa’nın başkenti Paris’te 129 kişinin hayatını kaybettiği çoklu hareketli, Günindi kamuoyunun İslam’a karşı olan münasebetsiz algısını pekiştirdi. Bu durumdan yola çıkan Hollandalı iki yapımcı sokağa indi ve ilginç benzeri sosyal deneyim yaptı.

INCIL’İN KAPAĞINI KUR’AN’LA DEĞİŞTİRDİLER

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’bile enteresan benzeri Kur’an deneyi eden ikili tabir yerindeyse denekleri gözü bağlı avladı. “Dit Sürgü Normaal” adlı programın sunucuları, ayrımsız Ahd-I Cedit satın aldı, kapağını üstelik “Kur’an-ı Kerim” yazan kapakla değiştirdi.

INCIL AYETLERİNİ KUR’AN’DAN SANIP ELEŞTİRDİLER

Sonrasında ise Amsterdam sokaklarında turlayıp, önlerine sâdır Hollandalılara, Incil’den bölümler okumaya başladı. Kur’an-ı Ahi’den bölümler dinlediklerini zanneden Hollandalılar, okunan bölümler üzere çokça sert eleştirilerde bulundu.

“KUR’AN ÇOKÇA AGRESIF BENZERI MEKTUP” DİYEN DA OLDU

“Kuran haddinden fazla saldirgan ayrımsız tezkere. Kadınların ellerinin kesilmesinden bahsediliyor. Bu akseptans edilemez. Dünya değişiyor ve bu değişime Müslümanların bile uyması gerekiyor.” kabil ifadeler kullandı.

KUR’AN DEĞİL INCIL

Deneyin böylecene ise deneklere bölümler okudukları kitabın Kur’an değil, Incil olduğu söylendiğinde ise Hollandalılar’ın şaşkınlığı kameralara aha hakeza yansıdı.

İzlemek amacıyla haberin videosuna TIKLAYINIZ!..

Bir Cevap Yazın