‘Ahiretli’ dolandırıcılığa 3 sene dam!

Hürriyet’ten Nurettin Kurt’un haberine göre benzeri üniversitede dekan olan Prof. Dr. S.G.A. ’nın şikâyeti konusunda Türkan Budak ve şeyh olduğu iddia edilen Zekeriya K. için Ankara 9 ’uncu Güç Ceza Mahkemesi ’inde sorun açıldı.

Dekan ifadesinde, 10 sene süresince tahminî 500 bin liralık servet, 50 bin liralık değerinde bezgi eşyası, Ankara ’bile dairesinden satışıyla elde edilen parayı şüphelilere kaptırdığını beyan etti. 24 Ara ’taki karar duruşmasında, mağdurlar üstelik tabir verdi.

EĞİTİMLİ MAĞDURLAR

Mağdurların beyanları, aralarında doktor, avukat, mühendis ve işkadınlarının de bulunduğu eğitilmiş şahısların, ayrımsız yöntemle dolandırıldıklarını ortaya koydu. Ayrımsız mağdur, “Okuldaki öğretmenleri ve tanıdıklarını cemaate çekiyordu. Anaokulu öğretmeni olduğu amacıyla sınıfındaki çocukların anneleriyle kontak kuruyordu. Delici vaazlar vererek kadınları ağına düşüyordu” dedi. Zekeriya K. aklanma ederken Türkan Budak, 3 sene 1 kamer delik, 5 bin liralık para cezasına mahkûm edildi.

‘Öldüğünüzde şeyhimiz yanınızda olacak ’

Mağdurlardan biri kadının kurbanlarını hangi sözlerle ağına düşürdüğünü anlattı. Buna bakarak, Türkan Budak ocak toplantılarında, “Öbür dünyaya hiçbir molekül götüremeyeceksiniz. Öldüğünüzde mezara konurken şeyhimiz yanınıza ati ve sizin adınıza tanıklık yapacak.  Bu parayı bana verin şeyhime götüreyim ve sizin adınıza hayırlar yapalım” diyerek mülk topluyordu.

Delil fotoğraf

‘Şeyh ’ adına adlandırılan Zekeriya K. suçlamaları reddederek sanık Türkan Budak ’ı tanımadığını söyledi. Mahkemeye, Zekeriya K. ve Türkan Budak ’ı birlikte gösteren foto tanıt olarak sunuldu.

Bir Cevap Yazın