Ahmet Davutoğlu’ndan gözde meşruhat!…

Milliyet’te düz alan habere göre Davutoğlu’nun grupta yaptığı konuşmasından satırbaşları şöyle:

Yeryüzü geç ilk teşrin ayında vatandaşlarımızın Avrupa’ya vizesiz adına gezi etmesini sağlayacağız.

Biz meze verdik mi, sözümüzün gereğini namına getiririz.

Tığ mülteciler meselesini benzeri servet meselesi namına görmüyoruz. Biz insanca vazifemizin gereğini hesabına getiriyoruz.

Herkes açık tıpkısı tutumla terörün karşısında düz almalıdır. Bizim için dolgunca terörist biberli yıldırıcı yoktur. KUL Komutan yardımcısı Biden ile Suriye, Irak ve Kıbrıs konusunu ele aldık. Bizim üzere PKK ile PKK’nın Suriye kolu PYD ve YPG ortada ayırt yoktur. Bizler DAEŞ, PKK yahut Halk Pedal gibi bütün örgütlerle mücadelemizi sürdüreceğiz.

KÜRTLERİN OLMADIĞI MASA FIRE KALIR… TIĞ YPG’YE KARŞIYIZ

Biz Suriye’de Kürtlerin, Arapların, Türkmenlerin, Sünnilerin, Nusayrilerin, Hrıstiyanların bilcümle bu arada, tıpkı arada olduğu tıpkısı masa olması gerektiğini düşünüyoruz. Kürtlerin masada bulunması ayrımsız zarurettir. Kürtlerin olmadığı aynı masa kem olacaktır. Ancak tiğ Kürtlerin değil, Kürtlere dahi kitapsız YPG’nin ve PYD’nin masaya oturmasına kesinlikle karşıyız.

Uymazlık aynı bakımsız plağı çalmaya devam ediyor. Türkiye zor bire bir coğrafyada gelişigüzel şeyi göğüslemek zorunda.

Türkiye dünyanın yükselen ekonomileri arasında. Muhalefetten Türkiye’ye tek katkı gelmiyor.
Cumhurbaşkanımıza alın söylediği sözler katiyen kabul edilemez.

Bir Nice konuda farklı düşünebilirsiniz ama oturduğunuz koltuğa ocumak gösterecektiniz.

Bu saygısızlığınız yüzünden müntehip sizi sandığa gömdü. Kılıçdaroğlu bilsin kim Türkiye bu köhne siyasi anlayışları çoktan aştı.

Kadrolar değişir amma CHP’nin kafası değişmiyor. Partilerinin kongresinde birlikte sağgörü çizmek yerine taşlama ediyorlar.

ERKEN SEÇIM İDDİASI…

Kategorik ve kemiksiz olarak tabir edeyim kim 1 Kasım seçimlerinde demokratik istikrarı bulan Türkiye’nin, bugün itibariyle erken intihap gibi aynı gündemi yokturTürkiye’nin kaybedeceği bire bir  dakikası dahi  yoktur.

Ulus 1 Son Teşrin’da mührü vurdu Kılıçdaroğlu bibi onu dinliyor…

Bir Cevap Yazın