Ahmet Davutoğlu’ndan o isimlere anif huruç!

Milliyet’te vadi alan habere göre TÜBİTAK toplantısında mütekellim Davutoğlu Diyarbakır’daki patlamayla ilgili bilgi verdi…

“Daha önce Madrid’de, Paris’te, Ankara’üstelik, Suruç’ta olduğu gibi bu saldırılarda birlikte gördük ki yıldırı insanlığa düşmandır ve terörün hasmı hep insanlıktır. Âdemiyet kendisine terörün değme türlüsüne karşı ortak bire bir büyüklenme göstermemiz, teröre alın gelişigüzel savaş etmemiz artık bire bir zarurettir. Türkiye namına kimden gelirse gelsin, kime yönelirse yönelsin, nerede gerçekleşirse gerçekleşsin, ne gerekçeye dayanırsa dayansın terörün değme türlüsüne cebin mücadelemizi sürdüreceğiz. Benzeri yandan terörle mücadelemizi sürdürürken aynı zamanda terörün beslendiği kaynakları de birer birer kurutmaya kararlıyız.”

“Bu bildiriye yansıyan provokatif çevirgeç, fikir özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez. Çünkü ego bu bildiriyi, yegâne bir tane harfine, virgülüne kadar fikren okudum. Kafamı iki elimin arasına alarak bu bildiriye imza atan, tıpkı kısmını da şahsen tanıdığım akademisyenlerin psikolojilerini anlamaya çalıştım. Balaban üzüntü, utanma duydum. Demokratik ünsiyet devletinde işlek vatandaşlar kendisine, aydınlar yerine böylesine tek yönlü, böylesine çabukluk ve terörü mazur görüp yasal düzeni korumaya çalışanları gaddarca eleştiren aynı yaklaşımın lacerem sergilenmiş olduğunu alçak bir şekilde hepimizin düşünmesi geçişsiz. Sayısız kıya faal, dem döken yıldırı örgütü üzere biricik tıpkısı umum kurmayan, korsan teşekkül bildirilerine imza atan, devletin nahiye halklarına katliam uyguladığından bayram eden ayrımsız demeç, hiçbir yasal, hukuki, insanca tema içermemektedir.

Biri beş mahiye olan vatandaşlarımız öldüren yıldırı örgütünün arkasında pekâlâ duruyorsunuz?

Bu bildiriye imza atanların kendilerine üzüntü akort vermeleri gerekir.

Bunların psikolojilerini anlamaya çalıştım. Perde duydum.

Sayısız kıya çalışan yıldırı örgütüne tek bir birlik etmemek hangi buyurmak?

Bildiride terör örgütünün eylemlerine ait bir tane ayrımsız tüm bulunmayan. 5 aylık aynı bebeğin ölümüne sebep olan yıldırı örgütünün eylemlerini benimsiyor musunuz? Benimsemiyorsanız bakir tıpkı demeç yayınlamanız lazım…”

Bir Cevap Yazın