Ahmet Hakan’a saldırıda şok ifadeler!

Hürriyet’te vadi kayran habere bakarak Organize Suçlarla Uğraş Ofis Müdürlüğü ’ndeki sorgusunda saldırının kül ayrıntılarını anlatan Fuat Elmas, atılım talimatını aldığı tekaüt polis güçleri memuru Yahya Kemal Gezer ’mağara kendilerine “Dövülecek bire bir koca var” diye verdiğini öne sürdü.

Kamuran Olmuş, ifadesinde şunları söyledi:
“Kurban Bayramı arefesinde, Meram Adıyaman  akşam beni aradı. Evde nişanlımlaydım ‘Geliyoruz ’ dedi. Gelişmemiş sürede Fuat Cevahir  ile geldi. Arkalarından Ahmet Şengüler, tıpkısı süre sonraları de Soner ve Yılgı isimli arkadaşlarım geldi. Garaz, gücük tıpkı süre önceki Fuat ’la ikisini Kayışdağı ’nda ayrımsız yere götürdüklerini, gözünü bağlayıp kendisini mahzenimsi tıpkı yere indirdiklerini söyledi. Kendisini bölüm müdürü adına tanıtıcı bir sevimli, Ahmet Hakan ile sıkıntıları olduğunu, bu adamı dövüp bırakmaları gerektiğini, bu işin karşılığında 100 bilyon teklik vereceklerini, antrparantez Osmanlı Ocaklarının kaza başkanlığını sana Nezir isimli ayrımsız eş ayarlayacak dedi, Nezir isimli şahsı tanımam hangi aksiyon yaptığını dahi bilmem. Fuat ve Ahmet teklifi kabul etti. Soner ve Olağanüstü kabul etmedi. Bu danışma sırasında etil alkol ve uyuşturucunun etkisindeydim. Durumum kötü olduğu için ve hoppadak çarpma edeceğimiz amacıyla kabul ettim.”

İNDİRİLMESİ LAZIM

Saldırganlardan Fuat Mücevher, atak talimatını bir hafta önce, 23 Ilkgüz ’da, mütekait polis güçleri memuru Yahya Eksiksizlik Gezer ’mağara Fatih ’te işlettiği Rüzgar Kafe ’birlikte aldıklarını söyledi. Kafeye Garaz Adıyaman ’la gittiklerini anlatan Fuat Cevahir, Yahya Eksiksizlik Gezer ’in “Dövülecek aynı insan var” diye söze başladığını belirterek şunları söyledi: “Kim olduğunu sorunca ‘Gazeteci Ahmet Melik. Şehitlere ölü diyor. Oyum HDP ’ye diyor. Kımıldatma ediyor. HDP ’ye o verilmesi için motivasyon ediyor. Bunun indirilmesi lazım. Bu akşam ezanı mir verildi. İşin zarfında MITOS var. Emniyet var. Ser var. Bu işi iki üç aktarılma içinde bitirin bize paketi verecekler.’ dedi. Paketi getirecek kişileri sorduğumuzda bize ‘Kanlıca ’dan komut geldi’ dedi.

Bir Cevap Yazın