Ahmet Hakan’a saldırının ardında ki var?

Yumruğun peşi sıra süt kaçakçıları artık

Sabah’ta düz düz habere göre ardında bir nice istifham işareti bırakan ve kamu birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Taksirat Bürosu’nun Doğan Medya’ya müteveccih “yıldırı propagandası” ve “PKK ile DHKPC’ye mahfi bindi” iddialarıyla yürüttüğü incelemesinin tamamlanmasına kısa süre kaldığında gerçekleşen Ahmet Kağan saldırısında ilginç bağlantılar ortaya bundan sonra.

Özgürlük yazarı Ahmet Kağan Coşkun’u yumruklayan ve poliste ezberletilen ifadelerle erek saptıran şebekenin, süt kaçakçılarıyla angajmanlı olduğu belirlendi.

Ahmet Melik’a saldırıyı kombinasyon fail bozuk hususi harekâtçı Yahya Eksiksizlik Gezer, 2003’te dev mazot kaçakçılığı operasyonunda gözaltına makbuz, ortağı Recep Ahmet Mercan ile gelişigüzel cezaevine konuldu. “Kaşe” adlı operasyonun tıpkısı numaralı sanığı Mercan Balığı, o dolaşma Marmara ve Boğazlar’daki mazot kaçakçılığının “mebde simsarı” kendisine kayıtlara geçti. Mercan Balığı’ın Marmara açıklarında demirleyen uluslararası gemilerden çok sakim fiyata aldığı motorin ve petrolü, 2000’li yıllarda POAŞ gibi akaryakıt firmalarına sattığı doğacak sürüldü. Polis Güçleri, demin olaydan önce Gezer’i “Bad Kafe” adlı işlettiği mekânda musahabe fail akaryakıt kaçakçısı Mercan Balığı’ın saldırıyla ilişkisini araştırıyor.

TALİMAT YAHYA EKSIKSIZLIK GEZER’DEN

CNN Türk’teki programından çıkıp evine revan Ahmet Melik’ın burnunu ve kaburga kemiklerini afet 4 agresif dahi ifadelerinde Yahya Eksiksizlik Gezer’i belen etti. Facebook paylaşımlarında HDP ve Demirtaş hayranı olduğu görülen, PKK tişörtüyle fotoğrafları da basına yansıyan saldırganlardan Erek Adıyaman bile saldırıyı Gezer’in talimatıyla servet karşılığı yaptıklarını söyledi. Fuat Elmas bile Adıyaman kabilinden talimatı 23 Eylül’birlikte Gezer’in işlettiği kafede aldıklarını itiraf etti.

Bunun konusunda, Gezer ile birlikte olaya karıştıkları belirlenen Soner A. ve Nezih Özbirinci de gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Sorgusunda suçlamaları reddeden Yahya Eksiksizlik Gezer, fenomen sonrası kafeye gelen saldırganlara polise tasdik olmaları telkininde bulunduğunu iddia etti. Gezer daha sonradan başıboş kaldı. Saldırının azmettiricisi ve kilit ismi namına öne çıkan Yahya Kemal Gezer, sakat aynı hususi harekât polisi. Susurluk skandalının sarrafiye aktörlerinden İbrahim Şahin’le birlikte 90’lı yıllarda DHKP-C’ye müteveccih operasyonlara katıldı. 1993’te Çifte Havuzlar’daki, Dursun Karataş’ın eşi Sabahat Karataş’ın bile ölümüyle sonuçlanan yıldırı operasyonuna katılan timdeydi.

18 TEKNELİK KAÇAKÇILIK FİLOSU

O dönem etrafında “Tıraş Bıçağı Eksiksizlik” namına anılan Gezer, sonrasında Düzenlilik Şube’ye geçti. Cinayet Büro’da çalışırken Temmuz 2003’te jandarmanın düzenlediği “Nitelik” adlı motorin kaçakçılığı operasyonunda tutuklandı ve meslekten ihraç edildi. Cezaevinden çıkınca İstanbul Itimat Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi yakın “Bad Kafe”yi açtı.

“Bad Kemal” olarak anılıyor

Enteresan ilgiler ağının merkezindeki Recep Ahmet Mercan Balığı ise Marmara Adası’nda doğdu, ilkokulu yarıda bıraktı, simitçiliğin peşi sıra İstanbul’dahi hoşur benzeri teknede balıkçılığa başladı. Ahir yıllarda kaçakçılık işine umum attı. 1997’da 46 ton gizlice mazotla yakalanmasına rağmen 2003’te 18 tekneli dev tıpkısı kaçakçılık filosunun sahibi oldu. Marmara Adası’nda balaban arazileri olan Mercan Balığı’ın bürosunda 1.2 milyon dolar akçe bulundu. 2003’teki, “Işaret” operasyonunda kanalizasyon lideri olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Mercan’ın İstanbul Emniyeti’nden Gümrük Muhafaza ve Periferi Asayiş Komutanlığı’na kadar emrinde çalışan adamları olduğu tespit edildi. Mercan Balığı ifadesinde, sakat Dev-Sol’cu Seyfettin Karataş’ı kendisine borçlu olduğu amacıyla polis memuru adamlarına kaçırttığını itiraf etmişti. Şüphelilerden Nezih Özbirinci üstelik sakat polis memuru. 1991-1994 arasında Batman’de görev yaptı. Gezer’in saldırganlara, Nezih Özbirinci’nin aracılığı ile Osmanlı Ocaklarında kaza başkanlığı sözü verdiği ileri sürülmüştü. İddiayı reddeden Özbirinci azade kaldı.

ORTAK ALGI OPERASYONU

Ahmet Hakan’a yapılan saldırının peşi sıra FETÖ Medyası ve Doğan Grubu balaban ayrımsız matlup operasyonu için kolları sıvadı. söz birliği etmişçesine tıpkı manşetleri atan Doğan ve FETÖ medyası, MITOS ve Güven teşkilatını kalıntı tezgâhın içine çekmeye çalıştı. “İşin ortamında MITOS var, Ser var, Güven var” manşetleriyle sâdır Cumhuriyet, Yan, Antlaşma ve Sözcü gazeteleri Ahmet Melik’a yapılan berbat saldırının faturasını YANLIŞSIZ Parti’ye kesmek üzere kez arkadaşlığına soyundu. Elan düne kadar, birbirlerine hakaretler yağdıran gazeteler tıpkı kalemden balkon haberleri sayfalarında kullandı.

Recep A. Mercan Balığı

2003’te Yahya Kemal Gezer ile tıpkısı uğrun operasyonunda kanalizasyon lideri olarak cezaevine konulmuştu. ‘İmparator’ lakabıyla anılıyor.

Yahya K. Gezer

Sakat hususi harekatçı Yahya Eksiksizlik Gezer, 2003’te mazot kaçakçılığından tutuklandı. Halen Rüzgâr Cafe isimli aynı kasaba işletiyor.

Amaç Adıyaman

29 yaşında. Van Gevaşlı. Düzenlilik görevlisi. Gözdağı ve yaralamadan teftiş kaydı var. Saldırıdan sonraları çalıştığı hastanede işten atıldı.

Kamuran Olmuş

29 yaşında. Van doğumlu. 1 yaşında iken ailesi İstanbul’a barhana etmiş. Geçimini mobilyacılıktan sağlıyor. Maden sarmak, yıldırma ve silahlı plaçka suçlarından sabıka kaydı var.

Fuat Cevahir

32 yaşında. Gevaşlı. İstanbul Fatih’te yaşıyor. Ortaokul mezunu, düzenlilik görevlisi kendisine Cerrahpaşa Hastanesi’nde akrabası olan Meram Adıyaman ile çalışıyordu. O dahi işten atıldı.

Ahmet Şengüler

Ahmet Şengüler, 37 yaşında. İstanbul doğumlu. Ilkokul mezunu. Evli, 4 yavru sahibi. 1 yıldır çalışmıyor. Ahmet Kağan’a hareketli olayında halen yegâne tutuklu maznun o.

Bir Cevap Yazın