Ahmet Melik Nazlı Ilıcak’a konuştu…

Yazı D’nin sunuculuğunu Baylan Ilıcak’ın yaptığı dostane programı ‘Pazar Gezmesi’ne bu hafta gazeteci Ahmet Melik misafir oluyor. 

Muhafazakârın de ötesinde dindar tıpkısı ailesi olduğunu tamlayan Kağan, Mortocu Dil Cambazı’te okuduğu amacıyla memnun olduğunu ilinek ve o dönemle ait şunları söyledi: “Önder Hatip, insanın sosyal çevresini biraz daraltır, sınırlandırır. Özellikle benim okuduğum dönemlerde bu daraltma işlemleri ayrı ayrı nedenlerden yağlık daha da fazlaydı. Fakat yine birlikte orada öğrenciler kendilerini aut dünyaya açabilir. Ego biraz açabilmeye çalışanlardandım. Ego, Önder Hatip’te okurken aynı kıygınlık hissi yaşamadım.”

47 yaşında olduğunu ve artık yaşının kemale erdiğini belirten gazeteci, “Evde kaldım diyebiliriz. Uzun eleyip, sık da dokumuyorum ama teehhül etmek amacıyla bir çabam de namevcut. Denk gelmedi, kader olmadı” sözleriyle evliliğe ilişik düşüncelerini dile getirdi. 

Baylan Ilıcak’ın “On Paralık raks ettiniz mi?” sorusuna, Abdullah Gül ve Deniz Baykal’ın sözleriyle cevap veren Melik, aslında hayatı boyunca tek dans etmediğini söyledi.

Sohbetin ardından Nişantaşı’nda birlikte gezmeye çıkan düet, ilk Ahmet Hakan’ın yeryüzü sevdiği tatlılardan biri olan macaron aldılar. Daha sonradan akıbet dönemde popüler olan kinoa adlı sebzeden yapılan salatalarını yediler.

Pazar Gezmesi’ bakir bölümüyle yarın saat 12.30’de Yol D’da ekrana ati.  

Bir Cevap Yazın