Ahmet Tulgar’dan tarihi pot!

Adlı gazeteci Leyla Çare ’ı ağırladığı programında izleyenleri hayretler içre bırakan benzeri istifham sordu.

Dünyaca adlı isimlerle yaptığı çarpıcı röportajlarla Türk basınında kalıcı bire bir saha edinen Leyla Merhem Cem TV ekranlarında Ahmet Tulgar ’a konuk oldu. Programa Tulgar ’ın Leyla Merhem ’a yönelttiği Benazir Butto sorusu damgasını vurdu.

Tulgar, Çare ’a mülakat yaptığı adlı isimlerden biri olan eski Pakistan Başbakan ’ı ve muhalefet lideri Benazir Butto ile ait öyle tıpkısı soru sordu ki Derman ne yapacağını bilemedi. 

Tulgar, Umar ’a 2007 yılında bombalı benzeri saldırıda hayatını kaybeden Butto üzere ’Neler yapıyor bu aralar, bibi görüşüyor musunuz ’ diyerek sordu.  

80 yaşını aşmış Leyla Merhem ’ı dahi şaşkına çeviren patavatsızlık Tulgar ’ı etkin yayında çokça edisyon durumda bıraktı. Butto gafı, birikimi ve aydınlık kimliği ile tanınan Tulgar ’la ilgilendiren enteresan tıpkısı izlenime neden oldu. 

Tulgar: Dünyaca adlı siyasi liderler üzerine size istifham soruyoruz ve siz değme zamanki çay arkadaşınız kadar küçümseme ediyorsunuz. Benazir ’i merak ediyorum, nasıldır, neler yapıyor bu aralar, on paralık görüşüyor musunuz?

Tılsım: Benazir Butto mu?

Tulgar: Evet

Çare: Öldüğünü bilmiyorsun yani?

Tulgar: Siftinlik öldü mü Benazir Butto?

Deva: Tanrı seni… Seni döveceğim amma talebem adına….

Tulgar: Öldürülmüştü değil mi? Tallahi daldım gittim, çokça defo dilerim.

İzleyenleri hayretler içre bırakan Benazir Butto gafını birikimi ve okumuş kimliğiyle tanıdığımız Ahmet Tulgar ’a yakıştıramadık.

Pakistan ’ın çarkıt başbakanı, tehalüf lideri Benazir Butto, 2007 yılında Ravalpindi ’deki mitinginin hemencecik ardından planlı silahlı ve bombalı saldırıda hayatını kaybetmişti. Saldırıda Butto ’nun yanında 20 birey ölmüştü.

 

Bir Cevap Yazın