Akıbet muhabir yazdı…

Mahsun Kırmızıgül ses ve yorumcu kimliğiyle sevenlerin gönlünde taht kurmuş muvaffakiyetli ayrımsız sanatçımız. Bunu bilmeyen yoktur.

Ne var kim bunları biliyoruz ama filmci, direktör ve senarist adına bilmediklerimiz var. Bunun birlikte duyduklarımız var.

BEYAZ MELEK” Mahsun Kırmızıgül ’ün sinemada senarist ve direktör kendisine evvel deneyimi olmasına karşın başarılı olmuştur. Takiben ard ardıl gelen sinema filimleri bile berenarı muvaffakiyetli oldu.

Mahsun vakit kaybetmeden beyaz perde olarak degil senaryo ve direktör namına da muvaffakiyetli imajını güçlendirdi
Beyaz Perde ugruna sahneleri baştan sona hayatından ayrımsız kerede sildi.

Artık seçkin yerde ’Ego sinemacıyım ego senarist ve yönetmenim hanendelik geride kaldı ’ diyormuş.
Buraya kadar esasta çokça cesim degil.

Benim için kebir olan beyaz perde dünyasına bilgili olan bütün; Mahsun ’un filimlerinin senaryolarının başkalarına ait oldugudur.

Kulaktan kulağa dolma dalavere bu sesler yükseliyor.

Bu sıralar sinema kulislerinde dolaşan  sesler  “NEW YORK ’TA ILKOKUL MİNARE” nin senaryosununda ayrımsız başkasına ilgili oldugudur.

Yakında vizyona girecek olan Mahsun Kırmızıgül imzalı “NEW YORK ’TA ILKOKUL MİNARE” beyaz perde filimin matbuat bültenlerinde senaryo Mahsun Kırmızıgül yazmakta.

Basında çıkan istihbarat dahi Mahsun us ağzından yazılan “Bu senaryoyu on sene ilk yazmıştım” kabilinden haberleri okuyorum.

Bende hep bunları takip eden bire bir gazeteci olarak işin gerçegini ögrenmeye değişmeyen verdim ve yaptığım araştırmada sâdır sonuçlara ağzım sarih kaldı.

Sizlerle üstelik çabukça sarılmak istedim.

EVET SEVGILI OKURLARIM OLAYIN GERÇEGİNİ VE ÖZÜNÜ DEMIN SİZLERLE PAYLAŞIYORUM.

“NEW YORK ’TA ILKOKUL MİNARE” senaryosu Sinan Bati ’e ilişik. Kısaca beş yıl evvel Sinan Ağır bu filimi vira etmek amacıyla hep hazırlıkları yapmış MEMLUK yola çıkacagı günlerde Mahsun Kırmızıgül ’nam kulagına gidiyor bu senaryo.

Sinan Yoğun i arıyor ve senaryoyu namına satmasını öneri ediyor.

Sinan Vahim  hep çekim hazırlıklarını yaptıgı halde, yekpare yola çıkacagı dönemde Mahsun lacerem beceriyor bilemiyorum ama Sinan Ağır ’i inandırma ediyor.

O zamanın parası altmış bin dolara senaryoyu satın alıyor.

Sinan Dokunaklı ile aralarında tıpkısı tören düzeni imzalıyorlar.

Bu protokolde mevcut filimin adı ve satın alındığı fiyat.

Protokol birlikte imza adına Mahsun Kırmızıgül ’ad yerine menejeri ve kameraman yerine sâdır Garaz Tokat ’ın imzası bulunmaktadır. Hatta “NEW YORK ’TA ILKOKUL MİNARE” sinema filimi senaryosunu Sinan Bati çekseydi o zamanlarda Mustafa Sandal esasen kadrodaymış.

Üste şu dakika ismini vermemi istemediği Türkiye ’nin çok adlı aynı ayvaz sanatçısına başrolde oynaması amacıyla Sinan Kırıcı teklifte bulunmuş.

Sinan Korkulu ’den bu olayların doğruluğunu konfirmasyon ettim.

Sinan Yoğun ’e sordum, “NEW YORK ’TA BEŞ MİNARE” senaryosu için Mahsun Eş ’in ’bana ilişik ’ demesi sizi huzursuz etmiyor mu? “Böyle derse antrparantez filimin afişinde senaryo Sinan Güç yazmassa karşısına dikilirim. Basına dahi dogrusunu anlatırım” diyor.

Ben bu haberi son günlere büyüklüğünde sakladım.

Artık Mahsun Bey açıklıkla basına verdiği demeç ve basına gönderdikleri matbuat bültenlerinde “NEW YORK ’TA BEŞ MİNARE” beyaz perde filimi senaryo Mahsun Kırmızıgül yazıyor.

Sinan Bunaltıcı gerçekleri açaba hangi zaman açıklıyacak.

Daha elhak Sinan Bati ’in halkta bıraktıgı düzgün imajını bu konuda de gerçekleri açıklarım demesine ragmen açıklayarak bire bir el daha halkın gözdesi olabilecek mi yoksa kıvaracak mı bende merakla bekliyorum sonucu.

Akıbet muhabir

Bir Cevap Yazın