Akın İpek’ten ‘kayyum’ yorumu

CİHAN’üstelik vadi düzlük habere bakarak Kozalak Harir Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın Ipek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebiyle Zaman Gazetesi, Zaman TV, Kanaltürk TV ve Millet Gazetesi’nin dahi zarfında olduğu Koza Harir Ana Ortaklık ve bünyesindeki şirketlere hukuksuz olarak kayyum atanmasına reaksiyon gösterdi. Zaman TV’ye mütekellim Harir, “Yalanın, iftiranın hâkim olduğu bire bir havuza gireceğime, çulsuz ayrımsız koca olarak yaşamayı yeğleme ederim.” dedi.

Ilkgüz ayında yapılan ameliyat sonucunda dahi şirketiyle ilgilendiren hiçbir hukuksuzluk bulunamadığını vurgulayan Ipek: “Bir bir tane yağız mülk bulamadılar. 1 kuruş kara para bulursanız gelişigüzel şeyimi vereceğim dedim. Amma bilcümle belgeleri incelemelerine karşın bulamadıkları amacıyla kayyum atadılar.” dedi.

Yaklaşık 2 aydır hiçbir karaca mal bulunamadığını ve imdi dahi bulunamayacağını belirten Ipek, “Grubumuzdaki bütün arkadaşlara kefilim, rahat olsunlar, hiç kusurlu gelişim yapmadılar. Seçkin kışın bire bir baharı, gelişigüzel gecenin sabahı var bugünler de gelip geçecek.” ifadelerini kullandı.

“KOZA IPEK GRUBUNA ILIŞIK BIRE BIR KURUŞ KIŞMIRI PARA BULAMADILAR BULAMAZLAR DAHI “

Akış Ipek şunları kaydetti; “Grubumdaki bilcümle arkadaşlarıma rahat olmaların gerektiklerini tefhim etmek istiyorum. Grubumda etkin herkesin yaptığı seçkin şeye bizzat kefilim. Bugüne büyüklüğünde on paralık benzeri arkadaşımız hiçbir kusurlu hisse senedi yapmadı. Ego bunun hesabını sonuna büyüklüğünde haddinden fazla rahat bire bir şekilde verebilirim. Her kışın tıpkı baharı seçme gecenin bire bir sabahı vardır. Muhakkak baharat ve sabah gelecek. Sürekli kış ve gece gayrimümkün. İnşallah bugünlerde geçecektir. Özellikle bugün bağlanmak istedim grubumuzla ait yıpranmamış umumi heyet ile ilgili yıpranmamış kararlar münfail ve yönetim kurulu üyeleri atılıyor. Onlar artık söyleyeceklerimize vadi verecekler mi bilmiyorum ama belli vadi vermeyeceklerdir. çıktı birlikte hakkımızda söylenecek olan şeylere karşılık verme imkânımız olmayacağı amacıyla dahi ben bizim grubumuza hangi olduğuyla ilgilendiren özetle tıpkısı hikmet çevirmek istiyorum. Bizim grubumuzla ilişik tıpkı kuruş kayıtsız kişmiri mal bulsunlar aynı kuruş ev dışına giden gayri meşru ayrımsız servet bulsunlar on milyon dolar para vadedeceğim demiştim. Tıpkı kuruş yağız mal tıpkı kuruş başka meşru mal bir kuruş ancak dışına kaygısız gitmiş mülk bulamadılar. Bunların hepsini incelediler. Maliye bakanlığı raporları yayınlandı. Sonuç ilkokul yılda iki yol tetkik yapmalarına karşın orada açıklama edilmeyecek servet bulamadılar. Eğer karaca mal veya başka yasal dünyalık bulsalardı bunu gösterirlerdi paraya umum koyarlardı o mülk kadar karşılığında el koyarlardı. Ama bunu bulamadılar. Çünkü grubumuzun içerisinde 5 kuruş nerden geldiği mahsus sıfır hiçbir mal yok. Bizim hakkımızda sapık saçması sahne dünyası benzeri iftiralar var. Tığ bunları Cuma Namazı günü belgeleriyle iki klasör savcılığa doğrulama ettik. O dosyaların içeresinde bugüne büyüklüğünde hep hesaplarımızın uluslararası denetleme kurullarından konfirme raporları ve musaddak sonuçları üstelik var. Etmedi internette dahi yayımladım. Şu anne kadar bizim bilançolarımıza işkil ile yaklaşılacak hiçbir ebat yok. Arasında bırakın akilane şüpheyi beyninde kararsızlık birlikte namevcut.

“BIZ TÜRKİYE’NİN YER AKMAN SUNMA AKVA GRUPLARINDAN BIRE BIR TANESİYİZ”

Ben beni tanıyan evet birlikte tanımayan herkese şunu söylüyorum benim şirketlerimde şayet varsa bana gösterselerdi o devir kayyum atamalarına da lüzum yoktu. Ana Ortaklık’in anahtarlarını bile kendilerine verecektim. Bulamadılar bulamayacaklar zira yok. Biz Türkiye’nin sunu bozulmamiş bildirme akva gruplarından bire bir tanesiyiz. Bizim dengelem büyüklüğümüzdeki ayrımsız şirket ile istenilen kamu ihalelerine girilebilirdi ve matlup amme ihalesini alabilirdi ancak ego girmedim. Ben bu havuza görmek istemedim daha çok da girmeyeceğim. Bana içtimai iletişim araçları dan mesajlar geliyor pişman mısın diyerek. Ben yalanın iftiranın olduğu tıpkısı toplumsal iletişim araçları içerisinden olmaktansa ego haddinden fazla zengin benzeri kayırıcı olmama rağmen varlıksız tıpkı insan namına yaşamayı yeğleme ederim. Biz ev yerine varlığımızı sırtımızda taşımadık. Tığ haysiyetli yerine inandığımız gibi akıllıca bildiğimiz gibi yaşamayı yeğleme ettik. Ego havuza girseydim daha mı varlıklı olacaktım olabilirdim. Amme beni korur muydu korurdu. Yargı beni korur muydu korurdu. Amma hep bunlara rağmen bu kadar dirlik sahibi olmama karşın kardeşim ego halimden memnunum ve ben diğer yasal amal içerisine girmem dedim. Bu nedenle şirketimin başına kayyum atadılar. Bu kayyum bir umum koymadır. Çünkü her ne ayrımsız kara dünyalık göstermedikleri amacıyla hep şirketlerin tamamına şakkadak el koydular.

HAYIR HASENAT IÇIN CAMİ, EKOL YAPIYORUZ

Maliye raporu inceledi mi bilmiyorum amma inceleme ihtimali olan herşeyin cevapları ve belgeleri ile alay malay dosya halinde şuanda savcılıkta. Elini vicdanına koyup derlerse ki ‘Kardeşim ego bunu birlikte yaparım’, bu tıpkı cinnet halidir. Buna benim, sizlerin, kimsenin yapa bileceği bire bir özdek namevcut. Artık hakkımızda hayırlısını etsin. Dediğim kabilinden değme kışın ayrımsız baharı var, rastgele gecenin de tıpkı sabahı var. Hiç az buçuk geci-tezi olanaksız.

Havuz meselesine bile değineyim. Benim temiz ve akman insanım dahi zannediyor kim, bu havuzun içerisinde toplanan nukut faydalı ve hasenata harcanacak. Kardeşim hayır ve hasenata harcanacak dünyalık resmi kendisine harcanıyor filhakika. Deseler ki, şu cami, şu okul biz yöntemince yardımı yapıyoruz elhak. Bunun dışındaki problemler üzere zaten ben dediğim kabil inşaatına görmek istemiyorum. Dediğim kabilinden şuanda havuzun içerisinde olsaydım sizinde haliniz havuzdaki gibi olurdu.Eğer meslek hayatınıza bu şekilde sürmek isteseydiniz farklı olurdu, zaman kayyum atılmazdı şirketinize. Ama bizde hayatımızın, hanay hikayemizin sonuna havuzdaki arkadaşlarla gelişigüzel resmimizi çektirip koyardık. Bilmiyorum onu birlikte hazmede bilir miydiniz.”

Bir Cevap Yazın