Akit yazarı, Leman Sam’ı maksat aldı!..

Leman Sam’ın boşandığı eşinin İslami tıpkı kimliğe sahip olduğunu kanıt fail Hasan Karakaya, Sam’ın boşandıktan bilahare kocasına olan öfkesini bütün Müslümanlara yönelttiğini kanıt etti.

Mavera yandan Leman Sam’ın kızı Bayram Ayı Sam’ı üstelik eleştiren yazar “Kenarına bak, bezini desise, Anasına bak, kızını aldatma!” diyerek yazdı.

İşte Karakaya’nın yazısındaki ilgili büro:

LEMAN SAM ZIRVALAMIŞ!

Efendim, fenomen şu: Leman Sam, eski ahit; Edirne Kipa AVM ’üstelik hayranlarıyla imza gününde aynı araya mevrut… Bazen adlı isimlerin umreye ve hacca gitmeleri üstüne tıpkısı husus temas etmek istemeyen Sam, amiyane atlaya zıplaya, inandıkları üzere gidenlere saygısının tükenmez olduğunu, amma; umre ve hacca demonstrasyon için gidenlere güldüğünü anlatım etmiş…

Bazen insanların dikkatini kısaltmak üzere şovlarla ilgilenecek vaktinin olmadığını belirten Sam; “Kim ne isterse onu yapsın… Ben hacca ve umreye kesinlikle gitmem, Araplara para yüklemek istemiyorum” demiş…

Hac ve Umre ’ye; kimlerin “istekle” gittiğini, kimlerin dahi “demonstrasyon” gayeli gittiğini “kontrol etmek”, hiç kimsenin, dolayısıyla Leman Sam ’ın da haddi değildir!..

Ne yani, elinde “inançmetre” veya “şovmetre” mi vardır?..

Amma, beni ilişkin; olayın bu tarafı değil, sözlerin ikinci kısmı… Leman Sam dahi karışma; on paralık kimse, on paralık kimseyi “Hac ve Umre”ye; başına cebe dayayıp da “zorla” götürmez…

Bu, aynı “inanç” meselesidir!..

“Yıldız” meselesidir!..

İnsanın cebi mülk doludur ama, “Kutsi Topraklar”a gitmek “kader” gayrimümkün!.. “Nasibi olanı” üstelik; “beş sudan ucuz” ya bile “elsiz-ayaksız” olsa dahi, oraya gitmekten hiç kimse alıkoyamaz!..

“Hezeyan” ve “zırvalama”nın dahi benzeri sınırı var!..

ASIL HEDEFİ MÜSLÜMANLAR!

Değme neyse… Gelelim, şu “Araplara mal yüklemek istemiyorum” sözlerine…

Öncelikle şurası söyleyeyim: “Hac ve Umre” üzere ödenen paranın iri kısmı Türkiye ’dahi kalıyor… “Arap”lara giden servet, “yüzde 3-5” kadar, “çok cüz ’i” olmasına karşın, “gür bi bakım” sundukları örtmece edilemez!..

Nedeniyle, meselenin “Araplara dünyalık kaptırmak” meselesi olmadığı çokça zahir!..

Mesele, eskiden, CHP Genel Sekreteri olan Önder Tez ’ın da tabir ettiği kadar, “İslâm karşıtlığı”dır!..

Olayı biliyorsunuz…

17 Mayıs 2008 tarihinde Ankara Elmadağ ilçesinin CHP ’li belediye başkanını konuşma eden CHP Genel Sekreteri Alemdar Iddia bile, bu sırada 80 yaşındaki Mustafa Ünal adlı partili vatandaşla enteresan bire bir diyaloğa girişmişti…

80 yaşındaki Mustafa Ünal ’ın, hacca gitmek istediğini söylemesi konusunda Sav;

“Yersiz ver, Araplara mal kaptırma… Bakarsın Muhammed seni bırakmaz, sen gine madde etme” sözleriyle kıymet vermişti.

Evet, sonra ne oldu?..

Ne Önder Kanıt kaldı beyninde, hangi birlikte onun genel başkanı Deniz Baykal!.. Değme ikisi üstelik, “siyaset mezarlığı”ndaki yerlerini aldılar!..

Anca sanıyorum ki;

Leman Sam ’ın sözleri dahi, hem “Zenci düşmanlığı”nın, hem bile “İslâm karşıtlığı”nın “dışavurum”undan ibarettir!..

Nedendir bilmem; bu ülkede, vaktiyle “dip tıpkısı Arap düşmanlığı” vardı.. Anca bir antagonizm kim; “köpek”lere da “Zenci” ismi verilir, “Kâbe Arabın olsun, Çankaya bize yeterdiye şiirler yazılırdı!..

Köpeklerine “Gündüz Feneri” ismi veren, “Kâbe Arabın olsun, Çankaya bize kâfi” diye niteleyerek şiirler yazanlara sorsanız, “Müslümanım” derler!..

Peki, bu, “lacerem benzeri Müslümanlık”tır ki; “Müslümanların Peygamberi Hazreti Muhammed”in benzeri “Fellah” olduğu biline biline, bu “Fellah düşmanlığı” münasebet?..

Yararlı, bu “iş”mağara hedefi “Fellah düşmanlığı” değil!.. Aslında, “Gündüz Feneri düşmanlığı” yapıyor kadar görünüp, “İslâm düşmanlığı” yapıyorlar!..

Dilerim, Leman Sam ’ın düşmanlığı da “İslâm ’a ve Müslümanlara” değildir!..

ALERJİNİN KAYNAĞI HANGI?

Ego, Leman Sam ’ın “Müslümanlara duyduğu alerjinin kaynağı”nı çokça zül ediyorum… Hani, “psikolog”lar, gâh “titreme”ların kaynağını aktarmak üzere, insanların “gençliğine” yahut “çocukluğuna” inerler evet, Leman Sam ’daki “Müslüman alerjisi”nin kaynağını hıfzetmek üzere, acaba “dünyaevi yılları”na mı gitmek gerekir?..

Bildiğim kadarıyla; çocukları Şevval ve Şehnaz ’ın babası olan Mevsuk Sam, o zamanlar “ünlü tıpkısı hanende”, adlı tıpkısı “film yıldızı”mış!..

Ama , “İslâmî temayül”leri varmış ve daha sonraları da, bu işlerden, zaten elini-ayağını çekmiş…

Ne ilginçtir ki;

“Maddesel mesail ve zehir bağdaşmazlık” sebebiyle kocasından boşandığında, kızı Şevval Sam, henüz “6 yaşında”ymış!..

ŞEVVAL ’E NE OLDU?

O yıllarda, yani 1981 ’lerde “cami”lere giden, eline “süpürge” alıp camileri temizleyen ve ilavesi “Canım Cenabıhak ’ım benim” şeklinde “şiirler” yazıp, “yazık ve şaibe” diye “Bale kursu”na gitmeyi üstelik reddeden Şevval Sam ’ın, büyüyüp bile “adlı” olduktan sonradan, Haziran 2012 ’birlikte katıldığı bire bir “musahabe”de, “başörtüsü” için; “Başörtüsü, benim üzere tıpkı nesiç malzemesidir” demesini, acep neye berhava etmek gerekir?..

Annesinin “Zenci”lara ve “Müslüman”lara, kızının bile “başörtüsü”ne cebin duyduğu bu “alerji”nin, bu “maksat ve felaket”nin sebebi, acaba “Müslümanca yaşayamadığı” amacıyla eşinden ve çocuklarından kalkmak zorunda küsurat Sahih Sam mıdır?..

Leman Sam ’ın kocasına, Şevval Sam ’ın babasına duyduğu bu acı, henüz bilahare “hep Müslümanlara ve İslâm”a mı yönelmiştir?

Bu, tabii “ruhiyatçı”ların işi!..

Bir Cevap Yazın