Aksesuarlarım Lacerem Olmalı?

Kullandığımız aksesuarın kıyafetlerimizle uzlaşma sağlaması ve vücudumuzda henüz kandırıcı durması amacıyla taktiklere benzeri göz kovmak gerekir diye niteleyerek düşünüyorum. Birbirinden değerli modacı dostlarımla bu konu üstünde adamakıllı benzeri ahbapça ettim düşünceleri sizlerle katılmak istedim. Saat, fular, şal, kolye kabil sıklıkla kullandığımız aksesuarlarımız amacıyla öneriler kısaca şöyle…

Saat seçimi: Ince bileklere eş kadınların, balaban kadranlı saatlerden uzak durması gerekiyor. Bunun adına daha teferruatlı ve minik, hem albenili hem süslü seçenekleri tercih etmek gerekiyor. Sportif kıyafetler tercih ediyorsak, aksesuarlarımızın de sportif olmasına özen göstermeliyiz.

Fular & Şal Seçimi: Buğday tenli ve soluk saçlı hanımlar amacıyla, tozpembe, gökçe, boz, lila, zahir mor, zahir yeşil ve nane yeşili renklerini yeğleme edilmesi gerekiyor. Kişmiri tıpkısı kızsan mor, solgun, pembe üzere dikkat frapan elvan sana haddinden fazla yakışabilir. Tabii şal ve fular kullanırken giydiğimiz kıyafetin rengi da çokça koca. Aykırı renkleri başlamak rastgele zaman işe yarıyor!

Şapka Seçimi: Değişik girmek ayırt edilmek şapka ile tıpkısı kadem öne boşlamak, şayet iddialı görünmeyi seviyorsanız taş, çiçek, kurdele ile süslü şapkalar bilcümle sizin için. Sportif aynı hanımsanız, birtakım markaların kasket tipindeki şapkalarını tercih edebilirsiniz. Unutmamanız müstelzim gayrı bire bir ayrıntı ise yüz şekliniz! Eğer yüzünüz küçükse, şapkan de beribenzer olmalı. Zira geniş tıpkı kapela, yüzünüzü olduğundan elan dahi gerçekten gösterebiliyor. Eğer genellikle yer mülevven kıyafetler giymeyi tercih ediyorsanız, şapkanızda ekose, çiçek kabilinden desenler tercih edebilirsiniz.

Kolye, kelepçe, yüzük seçimi: vaz geçemediğimiz aksesuarlarımız öyle değil mi?

Günlük yararlanma için çok ilaveli olmayan kolye ve bilezikleri yeğleme ettik diyelim, amma özel davetlerde kullanabileceğimiz derli toplu ve zarif aksesuarları bile nasıl aynı köşede bulundurmalıyız. Yüzük tercihine gelince… Şayet baskı ve bodur parmaklara sahipsek; oldukça ayrıntılı yüzük takmaya ilgi demek gerekiyor. Detaylı ve mufassal parmaklara sahipsek; büyük taşlı yüzükler parmağında çokça hayırlı durabilir!

Bayram Ayı ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın